سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  شنبه 26 مرداد 1398  ::  18:09   

دیدار سفیر اتحادیه اروپا در عراق با مسعود بارزانی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رهبر حزب دمکرات کردستان و سفیر اتحادیه اروپا در عراق درباره روابط اقلیم کردستان و دولت مرکزی این کشور و راه حل مشکلات میان آنها گفت و گو کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه ماهواره ای کردستان تی وی، دفتر مسعود بارزانی، رهبر حزب دمکرات کردستان و رئیس پیشین اقلیم کردستان بعد از ظهر امروز (شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی در محل اقامت خود در منطقه صلاح الدین در حومه شهر اربیل، مرکز اقلیم، از رامون بلیکوا، سفیر اتحادیه اروپا در عراق استقبال کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، بارزانی و بلیکوا در دیدار خود ضمن بررسی روابط میان اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق، بر لزوم ایجاد راه حل برای مشکلات میان دو طرف از طریق گفت و گو و تفاهم بیشتر تاکید کردند.

سفیر اتحادیه اروپا در عراق ضمن اعلام این که هدف وی از این دیدار ابلاغ پایان فعالیت خود در این منصب می باشد، همکاری و روابط میان اتحادیه و اقلیم کردستان را مورد ستایش قرار داد و ابراز امیدواری کرد که روابط میان دو طرف تداوم یابد و استحکام بیشتری پیدا کند.

بلیکوا ضمن تاکید بر این که هر کجا که باشد خاطرات و دوستی خود با کردها را از یاد نخواهد برد، به تمجید از برقراری ثبات و آرامش در اقلیم کردستان پرداخت و تشکیل دولت جدید اقلیم را نیز یک گام مثبت به سوی آینده بهتر توصیف کرد.

رهبر حزب دمکرات نیز به نوبه خود ضمن آرزوی موفقیت برای سفیر اتحادیه اروپا در عراق در منصب جدید خود، اهمیت روابط میان اقلیم کردستان و اتحادیه و افزایش هماهنگی میان دو طرف را مورد تاکید قرار داد.

برچسب‌ها:
#اقلیم کردستان
#مسعود بارزانی
#اتحادیه اروپا
#روابط کردستان و اروپا
#روابط بغداد و اربیل