سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 26 مرداد 1398  ::  21:36   

رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه:

3.5 میلیون پناهنده به دلیل سیاست های اشتباه ترکیه در قبال سوریه به این کشور آمده اند

سرویس ترکیه - کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با انتقاد از سیاست های دولت ترکیه در قبال سوریه عنوان کرد: به دلیل سیاست های خارجی اشتباه دولت ترکیه است که 3.5 میلیون پناهنده سوری اکنون در خاک ترکیه حضور دارند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با انتقاد از سیاست های دولت ترکیه در قبال سوریه عنوان کرد: به دلیل سیاست های خارجی اشتباه دولت ترکیه است که 3.5 میلیون پناهنده سوری اکنون در خاک ترکیه حضور دارند. مشکل از سوری هایی که در خاک ترکیه هستند نیست؛ چرا از آنان انتقاد کرده و آنان را متهم می کنید؟ باید به جای واکنش نشان دادن به سوری ها در خاک ترکیه به اقتدار سیاسی و سیاستی واکنش نشان داد که آنان را به اینجا کشانده است. بایستی با دولت سوریه به شکل سریعی همکاری گسترده در این خصوص انجام داد. 
وی در ادامه انتقادات خود به حاکمیت سیاسی ترکیه خاطرنشان کرد: در جایی که عدالت وجود نداشته باشد دموکراسی هم وجود نخواهد داشت. در جایی هم که دموکراسی وجود نداشته باشد نمی توان از عدالت سخن گفت. اگر در زندان های این کشور انسان های بی گناه زندانی هستند؛ اگر روزنامه نگاران در حبس به سر می برند؛ بدین معنی است که در این کشور مشکل اساسی عدالت وجود دارد. انسان های بی گناه در حبس به سر برده و آقاها در حال خوشگذرانی هستند. اعتماد به عدالت در کشور به 38 درصد رسیده است. 

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آوارگان سوریه