سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  شنبه 26 مرداد 1398  ::  22:16   

اهانت مقام سابق ائتلاف معارضان سوری به کردها:

تنها بگویید «صدام» تا کردها ناپدید شوند

سرویس سوریه - ژنرال اسعد الزعبی، عضو سابق ائتلاف معارضان سوری موسوم به ائتلاف ملی سوریه در حساب شخصی خود در توئیتر ضمن توهین به کردها و طلب آمرزش برای صدام، نوشت: تنها بگویید "صدام" تا کردها ناپدید شوند.

به گزارش کردپرس، ژنرال اسعد الزعبی، عضو سابق ائتلاف معارضان سوری موسوم به ائتلاف ملی سوریه در حساب شخصی خود در توئیتر با جملاتی موهن و پر از الفاظ رکیک به کردها اهانت کرد.

الزعبی نوشت: «هر گاه که واقعیت یکی از ویژگی های گروه تروریستی کردی [حزب اتحاد دموکراتیک سوریه] PYD را افشا کردیم، شمار زیادی از حیوانات (...) نمایان می شوند...»

رئیس سابق هیأت مذاکره کنندۀ معارضان سوری در مذاکرات ژنو، که اینک به عنوان تحلیل گر شناخته می شود، در ادامۀ اظهارات توهین آمیز خود به یکی از صفحات پر از مظلومیت تاریخ کردها پرداخت و با تجلیل از صدام حسین دیکتاتور سابق عراق که صدها هزار کرد را به طرق مختلف انفال و شیمیایی و اعدام قتل عام کرد، نوشت: «...برای این حشرات نیازی به استفاده از حشره کش نیست، کافی است بگویی صدام تا به سرعت ناپدید شوند، به همین دلیل وجود آنها همواره باعث می شود به صدام رحمت بفرستیم؛ خدا بیامرزدش.»

این اظهارات در شبکه های اجتماعی با واکنش های زیادی رو به رو شده و بسیاری این اقدام الزعبی را تقبیح کرده و از کردها حمایت کرده اند.

این نخستین باری نیست که الزعبی به کردها اهانت می کند. وی در سال 2016 نیز گفته بود «کردهای سوریه لیاقت آن را ندارند که مانند انسان با آنها رفتار شود...»

لازم به ذکر است، خبرگزاری کردپرس ضمن پوزش از مخاطبان اعلام می کند در انعکاس این خبر به دلیل استفاده این مقام سیاسی معارضان سوری از الفاظ رکیک، که با چنین ذهنیتی زمانی مذاکره کننده بوده و اینک تحلیل گر بحران سوریه است، بخشی از پیام را حذف کرده و تنها به خاطر رسالت اطلاع رسانی اقدام به انتشار بخشی از آن کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها