سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 27 مرداد 1398  ::  11:20   

وزیر دفاع ترکیه:

مرکز عملیات مشترک از هفته آینده آغاز به فعالیت خواهد کرد

سرویس ترکیه - خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه که به شانلی اورفا سفر کرده است در سخنرانی خود در حضور نیروهای نظامی مستقر در این استان عنوان کرد: مرکز عملیات مشترک از هفته آینده با ظرفیت کامل آغاز به فعالیت خواهد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه که به شانلی اورفا سفر کرده است در سخنرانی خود در حضور نیروهای نظامی مستقر در این استان عنوان کرد: توافقات کلی در خصوص کنترل و هماهنگی مرزهای هوایی منطقه امن در شمال سوریه و بسیاری از موضوعات دیگر متناسب با روابط استراتژیک ترکیه – آمریکا به دست آمده است و مرکز عملیات مشترک از هفته آینده با ظرفیت کامل آغاز به فعالیت خواهد کرد. 
وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به پرواز هواپیماهای بدون سرنشین ترکیه در آسمان شمال سوریه خاطرنشان کرد: در چارچوب همین توافقات بود که پهپادهای ارتش ترکیه به پرواز درآمده است. این پروازها از 14 آگوست آغاز شده و تقویم کاری برنامه ریزی شده تا کنون بدون مشکلی در حال اجرا است. ما انتظار داریم تا روند به این شکل پیگیری شود و از نزدیک آن را دنبال می کنیم. ما در این خصوص هر گونه حساسیت را به خرج داده و اجازه ایجاد هیچ تاخیری را در روند اجرای کار نخواهیم داد. 
وزیر دفاع ترکیه تصریح کرد: با توجه به دستورات ریاست جمهوری ترکیه تمام تدابیر لازم در مرزها اندیشه شده است. ما به هیچ عنوان اجازه حضور تروریست ها و تشکیل کریدور ترور را نخواهیم داد. همکاری هایی که میان متفق استراتژیکمان آمریکا با گروه YPG وجود دارد قابل قبول نبوده و هر چه سریعتر این روابط بایستی به اتمام برسد. 

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#سوریه