ششمین جشنواره استانی ابوذر در ایستگاه پایانی
سرویس ایلام - برگزیدگان ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر عصر امروز شنبه ۱۶ اسفندماه سالجاری معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، در این جشنواره بیش از ۶۵۰ اثر در قالب‌های مختلف به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که ۵۰ اثر در قالب‌های مختلف تیتر، صفحه آرایی، خبر، گزارش، مصاحبه، مقاله، یادداشت، کاریکاتور، اینفوگرافی، موشن گرافی، فیلم کوتاه، عکس و پوستر برگزیده شدند.

اسامی برگزیدگان به شرح ذیل اعلام شد؛
بخش مصاحبه:
در بخش مصاحبه هیئت داوران اثری رابرای احراز مقام انتخاب نکرد.
اما اثر خانم زهرا طیبی را با عنوان” خاطر پرستار نمونه کشوری از کرونا” را شایسته تقدیر دانست.
بخش مقاله و یاداشت:
مقام اول سعید بگ نظری با عنوان” دریغا که این کار از مردم ساخته نیست” .
مقام دوم مهدی فتاحی با عنوان “آیا ایلامی‌ها همچنان گره بر باد می‌زنند؟”.
مقام سوم عبدالصاحب ناصری با عنوان ” معلم عزیزم سفرت سلامت”.
شایسته تقدیر؛ مجتبی قیطاسی با عنوان ” فکر بازگشایی مدارس را از سرتان بیرون کنید”.
بخش خبر:
هیئت داوران برای بخش اول و دوم خبر عنوانی را شرایط احراز مقام اول و دوم انتخاب نکرد.
اما مقام سوم در بخش خبر را به مجتبی کاور با عنوان ” ۱۲۵ میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض فرسایش آبی و خاکی ” داد.
و اثر خانم سیمه میری با عنوان” فتح میمک با نام روز عشایر و دفاع مقدس در روزشمار جنگ ثبت شود” را شایسته تقدیر دانست.
بخش سردار شهید قاسم سلیمانی و خروج آمریکا از منطقه
مقام اول به فرج صید محمدی با عنوان ” مرد میدان به نماز از کودک گل گرفت!
مقام دوم به امین محمدی با عنوان ” از انتقام سخت چه انتظاری دارند؟
مقام سوم به فرشته قاسمیان با عنوان” به یاد سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی”.
اثر خانم سودابه خانی با عنوان” مهر سردار دل‌ها تا ابد زنده در دل تاریخ است”.
بخش تیتر:
مقام اول به فرج صید محمدی با عنوان” کرونا تیتر آخر را زد”.
مقام دوم به عظیم پیرانی با عنوان ” کرونا را قرنطینه کنیم”.
هیئت داوران اثری را حائز احراز رتبه سوم در بخش خبر انتخاب نکرد.
بخش گزارش:
مقام اول خانم زهرا پور اسماعیل با عنوان” ایلام مولتی میلیاردر و فقیر”.
مقام دوم فرج صید محمدی با عنوان” چراغ دولت الکترونیک نفتی است”.
مقام سوم وحید حاجیان با عنوان ” مهران آزاد شد”.
هیئت داوران فرشته رحیمیان را با عنوان” سفری به سبز‌ترین روستای گردشگری ایلام” را شایسته تقدیر دانست.
بخش ویژه پژمان:
مقام اول به دو هفته نامه بوتک. انورشکیب انصاری
مقام دوم به علی کرم خانه‌ای به جهت سروده شعری در وصف مرحوم پژمان مهدوی.
مقام سوم به اسلام انصاری فر با عنوان “خط خطی‌های آخرین خبر”.
هیئت داروران اثر ” رویم سیاه که بر جسم بی جانت گل می‌گذارم” حسن نجفی و عنوان ” یک غروب غم انگیز” اثر سید حرمت‌الله موسوی مقدم را شایسته تقدیر دانست.
بخش اقتصاد مقاومتی
مقام اول به رمضان نوری با عنوان ” تبدیل میدان مین به زمین کشاورزی”.
مقام دوم به مریم نظری با عنوان” تلخی بیکاری بومی‌ها در کنار مخازن نفت و گاز”.
مقام سوم به معصومه امیدی با عنوان” پتروشیمی ایلام ، رویش امید در میانه تحریم و کرونا”.
بخش حوزه دفاع مقدس و نقش مردم ایلام در جنگ
هیئت داوران در این بخش هیچ اثری را شایسته احراز مقام انتخاب نکرد.
– اثر خانم فاطمه حمدی با عنوان” به بهانه سالگرد جنگ تحمیلی و ضربه‌ای که به ایلام وارد کرد”
– اثر خانم فرشته سنجیده با عنوان” شوکت مهران غریبانه‌های یک شهید” ..
اثر کریم ویسی با عنوان ” فتح میمک مردمی‌ترین حماسه تاریخ” شایسته تقدیر دانست.

بخش منابع طبیعی و رسانه
هیئت داوران در این بخش هیچ اثری را شایسته احراز مقام انتخاب نکرد.
اثر خانم وجیهه فتاحی با عنوان ” ایلام از افق ۱۴۰۰ عبور کرده است” شایسته تقدیردانست.
اثر خانم پروین سجادی با عنوان” ایلام در آتش” شایسته تقدیردانست.
اثر خانم زهرا پاکدلبا عنوان” بلوط ریشه‌های عروس زاگرس” شایسته تقدیردانست.
بخش وقف و رسانه
هیئت داوران در این بخش هیچ اثری را شایسته احراز مقام انتخاب نکرد.
اثر مرتضی سبزی با عنوان ” وقف کارگشا و اثر بخش در اقتصاد و مقاومت”.
اثر خانم سمیه آذر مهر با عنوان” خانه ابدی شهیدانی که موسسه قرآنی شد”. شایسته تقدیردانست.
بخش صفحه آرایی:

هیئت داوران برای مقام اول، دوم و سوم اثری را شایسته تقدیر ندانست.
صفحه آرایی خانم فرشته حیدربیگی به جهت طراحی عیلام خبر .
صفحه آرایی خانم زینب خیرالهی به جهت صفحه آرایی ندای زاگرس را شایسته تقدیر دانست.
طراحی پوستر:
هیئت داوران در این بخش هیچ اثری را شایسته احراز مقام انتخاب نکرد.
بخش اینفوگرافی:
مقام اول به اثر خلیل حسین‌فر با عنوان ” کمک مومنانه”.
مقام دوم به اثر نجمه حاتم نژاد با عنوان” جهش تولید”.
مقام سوم به اثر” فردین حسینی” با عنوان دفاع مقدس”.
اثر وجیهه فتاحی با عنوان” کرونا” شایسته تقدیر شناخته شده است.
بخش موشن‌گرافی:
مقام اول به اثر رضا دشتی با عنوان” حاج قاسم”
مقام دوم نداشته
مقام سوم به اثر یوسف کریمیان با عنوان” اربعین”.
بخش انیمیشن:
مقام اول به اثر جعفر میر ناصری با عنوان”وصل”.
بخش عکس:
مقام اول اثر علی جعفری با عنوان”دفاع مقدس”.
مقام دوم اثر فرزاد علیزاده با عنوان “حاج قاسم”.
مقام سوم اثر زهرا مظفری با عنوان” کمک مومنانه”.
و شایسته تقدیر اثر نگار دادجو با عنوان ” کمک مومنانه”.
بخش تیزر:
اثر سعید شا محمدی با عنوان “پدر”.
اثر مرتضی سبزی با عنوان” شهید سلیمانی”
هر دو اثر بصورت مشترک مقام دوم را احراز کرده‌اند.
بخش فیلم کوتاه:
مقام اول به اثر مهدی نظری با عنوان ” نان ” تعلق گرفت.