انتشار:  سه‌شنبه 29 مرداد 1398  ::  04:43

سرویس عراق

رئیس کمیته امنیتی شورای دیاله خبر داد:

ایجاد 2 کمربند امنیتی در اطراف خانقین از سوی نیروهای امنیتی و حشد الشعبی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس کمیته امنیتی شورای استان دیاله از ایجاد دو کمربند امنیتی در اطراف شهرستان خانقین از سوی نیروهای امنیتی و حشد الشعبی خبر داد.

به گزارش کردپرس، صادق الحسینی، رئیس کمیته امنیتی شورای استان دیاله در شرق عراق شامگاه دوشنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی و حشد الشعبی، دو کمربند امنیتی را در اطراف شهرستان کردنشین خانقین در شمال شرق این استان دارای مرز مشترک با ایران ایجاد کردند.

الحسینی در این باره اظهار داشت: در اطراف خانقین (در 100 کیلومتری شمال شرق بعقوبه، مرکز استان دیاله) که سومین شهر بزرگ دیاله به شمار می آید، دو کمربند امنیتی ایجاد شدند که کمربند نخست متعلق به دستگاه های مختلف امنیتی و کمربند دوم نیز از آن حشد الشعبی است.

این مسئول عراقی همچنین تصریح کرد: حشد الشعبی در تامین امنیت خانقین، نقش محوری و فعال را ایفا می کند به ویژه آن که در اطراف شهر در خط مقدم رویارویی با هسته های داعش قرار دارد و خون نیروهای آن نیز در کاهش حملات این گروه تروریستی سهیم بوده و پیام های اطمینان بخش برای خانواده های ساکن منطقه فرستاده است.

رئیس کمیته امنیتی شورای استان دیاله در پایان نیز خاطر نشان ساخت که راهبرد ایجاد کمربندهای امنیتی در اطراف شهرها، موفقیت خود را در دستیابی به میزان امنیت بیشتر ثابت کرده است.