انتشار:  چهارشنبه 30 مرداد 1398  ::  00:23

سرویس اقلیم کردستان

رئیس دفتر سیاسی پارتی در دیدار با سرکنسول ایران در اربیل:

اجازه تهدید امنیت ایران از کردستان عراق را نمی دهیم / روابط رهبران پارتی و ایران ریشه دار است

سرویس عراق و اقلیم کردستان – رئیس دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان (پارتی)  ضمن ریشه دار خواندن روابط مردم اقلیم کردستان و رهبران حزب متبوعش با جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد که هرگز اجازه تهدید امنیت ایران از کردستان عراق را نخواهند داد.
 

به گزارش کردپرس، سرکنسولگری ایران در اربیل از دیدار نصرالله رشنودی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل با فاضل میرانی رئیس دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان (پارتی) خبر داد.

بر اساس این خبر؛ فاضل میرانی رئیس دفتر سیاسی در این دیدار، تنیدگی و پیوستگی روابط مردمی و رهبران پارتی با ایران را ریشه در تاریخ معاصر خصوصا پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: ما همیشه از برکات ایران بهره برده ایم و هیچگاه الطاف ایرانیان را فراموش نخواهیم کرد.

وی تاکید کرد: "اقلیم کردستان عراق خود را از عوامل مثبت در ایجاد ثبات و امنیت در منطقه می داند و لذا به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد از کردستان عراق جهت تهدید یا اخلال در امنیت ایران استفاده گردد."

در مقابل، رشنودی سرکنسول ایران ضمن تشکر از مواضع روشن و صمیمانه میرانی به همکاری های نزدیک در گذشته و حال با مقامات عالی اقلیم اشاره و آینده را فرصتی برای گسترش مناسبات و ارتقاء همکاری ها در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و امنیتی دانست.

نصرالله رشنودی سرکنسول جدید جمهوری اسلامی ایران در اربیل، از زمانی که در این منصب شروع به کار کرده است، با اکثریت رهبران احزاب سیاسی و مقامات دولت اقلیم کردستان دیدار و گفتگو داشته و بر تداوم و گسترش روابط و استفاده از ظرفیت های موجود برای ارتقای همکاری ها در تمامی زمینه ها به ویژه افزایش حجم مبادلات بازرگانی میان طرفین تاکید کرده است.

پیش از رشنودی، مرتضی عبادی منصب سرکنسولی ایران در اربیل را بر عهده داشت و در چهار سال فعالیت وی در این سمت روابط میان جمهوری اسلامی و اقلیم کردستان در تمامی حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به صورت چشمگیری گسترش یافت.