انتشار:  جمعه 1 شهریور 1398  ::  08:09

سرویس ترکیه

دستگیری 26 وکیل و یک روزنامه نگار در اعتراضات ازمیر

سرویس ترکیه - نیروهای پلیس ترکیه با حمله به تجمع کنندگان معترض به برکناری سه شهردار کرد ترکیه از سوی وزارت کشور، 26 وکیل و یک روزنامه نگار را در تجمعات مقابل ساختمان دادسرای ازمیر دستگیر کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنانه دیوار، نیروهای پلیس ترکیه با حمله به تجمع کنندگان معترض به برکناری سه شهردار کرد ترکیه از سوی وزارت کشور 26 وکیل و یک روزنامه نگار را در تجمعات مقابل ساختمان دادسرای ازمیر دستگیر کردند.

اعتراضات به برکناری شهردارهای کرد ترکیه که توسط کانون وکلای ازمیر ترتیب داده شده بود با ممانعت قاطعانه نیروهای پلیس ترکیه از قرائت بیانیه در مقابل ساختمان دادسرای ازمیر روبه رو شده و نیروهای پلیس ترکیه بعد از آن که ارول قاطرچی اوغلو، نماینده استانبول در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) را از محل اعتراضات دور کردند با حمله به تجمع کنندگان 26 تن از جمله ظفر اینجین رئیس شعبه ازمیر انجمن حقوق بشر ترکیه را دستگیر کردند.

این 26 وکیل به همراه خبرنگار کانال خبری سیری سوکاک، که روند تظاهرات و دستگیری را دنبال می کرد به مرکز پلیس ازمیر منتقل شده اند.

دستگیری وکلا در ازمیر واکنش های زیادی به همراه داشته است. جمعی از فعالان سیاسی – مدنی با تجمع در مقابل کانون وکلای ازمیر دستگیری وکلا توسط نیروهای پلیس را محکوم کردند.

 

کد خبرنگار: 30102