انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  23:51

سرویس اقلیم کردستان

تاکید بر ادامه همکاری آمریکا با دولت عراق و اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در دیدار میان رئیس اقلیم کردستان و کاردار سفارت آمریکا در عراق، بر ادامه همکاری های آمریکا با دولت عراق و اقلیم کردستان تاکید شد.

به گزارش کردپرس، امروز چهارشنبه 20 شهریور / 11 سپتامبر، نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان با برایان مک فیترز کاردار سفارت آمریکا در عراق دیدار و گفتگو کرد.

سایت رسمی حزب دمکرات کردستان (پارتی) در این خصوص گزارش داد که دیدار مذکور با حضور استیو فاگین سرکنسول آمریکا در اقلیم کردستان برگزار شد و طرفین به بحث و گفتگو در مورد روابط آمریکا  با عراق و اقلیم، نفت، بودجه، مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد و اهمیت ایجاد ثبات در عراق و نیز گفتگوهای انجام شده میان دولت مرکزی این کشور و دولت اقلیم برای حل مشکلات فیمابین پرداختند.

مک فیترز در این دیدار تاکید کرد که کمک و همکاری های کشورش با عراق و اقلیم برای مبارزه با ترور و ایجاد ثبات در مناطق مختلف کشور و هماهنگی میان اربیل و بغداد، ادامه می یابد.

بارزانی در این دیدار گفت که اربیل و بغداد خواهان رفع اختلافات و حل مشکلات میان خود هستند و هیئت های دو طرف در دیدراهای متقابل به گفتگو در این مورد پرداخته اند و لازم است که تلاش ها در این زمینه افزایش یابد.