انتشار:  پنج‌شنبه 21 شهریور 1398  ::  07:58

سرویس ترکیه

درخواست رسمی وکلای دمیرتاش برای آزادی وی

سرویس ترکیه - وکلای صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در پی صدور حکم آزادی وی از زندان توسط شعبه 19 دادگاه کیفری آنکارا، برای ارائه درخواست رسمی خود برای آزادی دمیرتاش از زندان به شعبه 26 دادگاه کیفری استانبول مراجعه کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، وکلای صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در پی صدور حکم آزادی وی از زندان توسط شعبه 19 دادگاه کیفری آنکارا، برای ارائه درخواست رسمی خود برای آزادی دمیرتاش از زندان به شعبه 26 دادگاه کیفری استانبول مراجعه کردند.

دمیرتاش که از نوامبر 2016 میلادی در زندان به سر می برد، 4 سپتامبر 2019 میلادی حکم آزادی اش صادر شده است ولی به دلیل محکومیت چهار ساله از یک پرونده دیگر نتوانسته است از زندان آزاد شود. وکلای وی اکنون با مراجعه به دادگاه استانبول و با ارائه این مسئله که دمیرتاش نزدیک به سه سال است که در زندان به سر می برد درخواست کرده اند تا حکم چهار سال و هشت ماه زندان وی با مدت زمان زندانی بودنش در نظر گرفته شود که در صورت قبول این درخواست از سوی دادگاه استانبول تمام موانع قانونی پیش روی دمیرتاش برای آزادی برداشته شده و وی از زندان آزاد خواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102