انتشار:  پنج‌شنبه 21 شهریور 1398  ::  22:10

سرویس آذربايجان غربي

آقای استاندار، بوکان محروم را دریاب!/ خالد حسین زاده

سرویس آذربایجان غربی- شهر بوکان، سومین شهر پرجمعیت استان آذربایجان غربی بلاخره و بعد از گذشت نزدیک به دوسال شنبه آینده میزبان استاندار، معاون پارلمانی رئیس جمهور و چند مدیر ارشد استانی خواهد بود.

شهریاری که از مهر ۹۶ و با تصویب هیات دولت بر سکان مدیریت استان آذربایجان غربی تکیه زده تا کنون و طی دوسال گذشته تنها دو بار که جمع حضور وی به دو ساعت نیز نمی رسد میزبان مردم بوکان بوده است که این بی مهری به یکی از استراتژیک ترین و در عین حال محروم ترین شهر استان انتقاد های گسترده ای را از وی به همراه داشه است.

بی تردید سفر روز شنبه استاندار و چندین مدیر کشوری و استانی را می توان یکی از مهمترین رویداد های چند سال اخیر در بوکان دانست که جدای از پایان شایعه ها در مورد بی مهری استاندار به شهر بوکان شاهد افتتاح چند پروژه مهم شهری نیز در این شهرستان خواهیم بود.

سفر معاون پارلمانی رئیس جمهور، استاندار و چندین مدیر ارشد استانی به بوکان بهترین فرصت است که مدیران شهرستان بتوانند محرومیت ها و کاستی این شهرستان را به گوش آنان برسانند و از این حضور بهترین استفاده را ببرند.

بی شک بر اساس داده ها و شاخص ها بوکان شهری با پتانسیل های بیشمار اما محروم است که نیاز است مدیران شهرستانی بر اساس اولیت ها مهمترین خواسته های مردم بوکان را از مسئولان بلند پایه کشور و استان را طلب کنند.

بیکاری، کمبود فضاهای آموزشی بویژه در مناطق حاشیه ای با تراکم بالای جمعیتی، وضعیت اسفناک راه های مواصلاتی شهرستان به عنوان کریدور شمال غرب به غرب و جنوب کشور، کمک به شهرداری در راستای جبران کمک کاری های گذشته، توجه به صنایع پایین دستی در حوزه های کشاورزی و دامداری به عنوان دو قطب اصلی اقتصاد شهرستان، توجه و کمک به کارگاه های راکد در شهرک صنعتی، معضل حاشیه نشینی، نگاه ویژه به صنعت گردشگری و همچنین مبارزه با فساد اداری را شاید بتوان مهمترین اولیت های کنونی شهر بوکان دانست که می توان با جدیت از استاندار و هیات همراه وی مطالبه کرد.

جدای از موارد بالا اکنون شهر بوکان را می توان تنها شهری در ایران دانست که تنها با یک نفر اداره می شود زیرا طی ۹ ماه گذشته مدیریت ارشد شهرستان شاهد تغییرات گسترده ای از جمله استعفاء فرماندار، بخشدار مرکزی و همچنین انتقال معاون سیاسی اجتماعی خود به شهر دیگری بوده است که این مهم در نهایت سبب خالی شدن سه پست کلیدی در حوزه نظارتی بوده است.

بی تردید نباید از این مهم نیز به راحتی گذشت که ۵ ماه گذشته را باید طلایی ترین دوره مدیریت دولت تدبیر و امید در بوکان دانست هر چند خبرهای از عدم انتخاب سرپرست کنونی فرماندار به عنوان شیخ رئیس شهرستان و انتخاب مدیری نزدیک به نماینده کنونی شهرستان در مجلس و فرماندار سابق به گوش می رسد.

با نگاهی به سوابق فرد مورد نظر برای حضور در راس مدیریت شهرستان آن هم در آستانه انتخابات باید منتظر اخباری ناخوشایند بود.

لازم است استاندار محبوب و فساد ستیز استان با نگاهی به کارنامه گذشته افراد معرفی شده برای تصدی پست ارشد ترین مدیر دولت تدبیر و امید در بوکان بهترین تصمیم را اتخاذ نماید.

در نهایت باید گفت روز شنبه ۲۳ شهریور ماه می تواند روزی تاریخی برای بوکان باشد اگر مدیران شهرستان نیازهای شهرستان را اولویت بندی کرده و از مدیران ارشد استان طلب کنند و همچنین استاندار نیز با تدبیر و نگاهی به محبوبیت و سابق کاری افراد معرفی شده برای تصدی پست فرماندار بهترین نفر را برای حضور در راس مدیریت شهرستان انتخاب کند.