انتشار:  یک‌شنبه 10 آذر 1398  ::  12:13

سرویس آذربايجان غربي

ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شد

سرویس آذربایجان غربی- در آذربایجان غربی نیز ثبت نام از کاندیداهای انتخابات مجلس یازدهم، از صبح امروز(یکشنبه، دهم آذر) همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش کردپرس، ساعت ۸ صبح امروز دستور وزیر کشور خطاب به فرمانداران مراکز حوزه های انتخابیه سراسر کشور صادر شد. بنا بر این دستور، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز یکشنبه مورخ ۱۰ آذر ماه ۹۸ همزمان با ثبت نام از داوطلبان نمایندگی آغاز می شود.

مهلت ثبت نام از داوطلبان ۷ روز است که تا پایان روز شنبه مورخ ۱۶ آذر ۹۸ ادامه خواهد داشت و همچنین اخذ رای انتخابات یاد شده در روز جمعه مورخ ۲ اسفند ۹۸ در سراسر کشور به عمل خواهد آمد.

 با عنایت به اینکه هیات‌های اجرایی مراکز حوزه‌های انتخابیه و هیئت‌های اجرایی حوزه های فرعی باید همزمان از روز یکشنبه مورخ ۱۰ آذر ماه ۹۸ حداکثر در مدت ۶ روز تشکیل شوند، مقتضی است، بر اساس مواد ۳۱، ۳۲ و ۳۳ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و فرمهای آن در چارچوب برنامه زمانبندی انتخابات و بخشنامه های صادره نسبت به تشکیل هیات اجرایی و ارسال صورتجلسه انتخاب معتمدین اصلی و علی البدل آن به ستاد انتخابات کشور اقدام نمایند.

در آذربایجان غربی نیز ثبت نام از کاندیداهای انتخابات مجلس یازدهم، از صبح امروز(یکشنبه، دهم آذر) همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

این ثبت نام از کاندیداها از امروز به مدت یک هفته و تا 16 آذر ادامه دارد و افراد واجد شرایط جهت ثبت‌نام می توانند در این مدت از ساعت 8 صبح تا 18 عصر به فرمانداری‌های مراکز حوزه‌های انتخابیه استان انجام می شود.

"نادر قاضی پور" به عنوان نخستین نفر در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در فرمانداری ارومیه ثبت نام کرد اما به دلیل عدم برخورداری از کارت ملی هوشمند روند ثبت نامی او فعلا متوقف شده است.

آذربایجان غربی امسال شامل ۱۰ حوزه انتخابیه است که این مراکز شامل میاندوآب، بوکان، ارومیه، مهاباد، نقده، شاهین‌دژ، پیرانشهر، سلماس، خوی و ماکو است.