انتشار:  یک‌شنبه 10 آذر 1398  ::  13:45

سرویس ايلام

واریز 2 مرحله از سود فروش نفت و گاز ویژه روستاهای مرزنشین ایلام

سرویس ایلام - در پی اعلام خبر واریز سود افراد دارای کارتهای مرزنشینی و مراجعات مکرر این افراد به بانک توسعه تعاون، سرپرست امور شعب بانک توسعه تعاون ایلام جزئیات واریز سود حاصل از فروش نفت و گاز ویژه روستاهای مرزنشین استان را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، احمدرضا بهاروند احمدی با اعلام اینکه، بانک توسعه تعاون استان ایلام عاملیت واریز سود حاصل از فروش نفت و گاز ویژه روستاهای مرزنشین استان ایلام را به عهده گرفته است، اظهار کرد: مطابق آمار تایید شده از سوی فرمانداری شهرستان‌های ایلام، مهران و دهلران تعداد 7545 خانوار ساکن در روستاهای با فاصله 20 کیلومتر از مرز واجد شرایط اولیه بودند و از این تعداد، 4475 خانوار اطلاعات آنها توسط دستگاه‌های مسئول تایید شده و افتتاح حساب برای آنها انجام شده است.

وی گفت: خانوارهایی که اطلاعات آنها به دلایلی از قبیل نداشتن کارت مرزنشینان یا اتمام اعتبار آن، عدم ثبت نام یا ویرایش در سامانه مرزنشینان، مغایرت محل زندگی با کد پستی و کد ملی یا فوت سرپرست خانوار در سامانه مرزنشینان کامل نیست در صورت تکمیل اطلاعات بقیه خانوارهای مرزنشین نیز مشمول واریزی خواهند بود.

سرپرست امور شعب بانک توسعه تعاون استان ایلام با اعلام این خبرکه سود حاصل از فروش در سه مرحله به حساب خانوارها واریز می‌شود، گفت: اولین مرحله واریزی برای هر خانوار در روستاهای مرزنشین با شعاع بیست کیلومتر از مرز 2 میلیون و 855 هزار و 433 ریال ، مرحله دوم 3 میلیون و 135 هزار و 323 ریال و مرحله سوم یک میلیون و 65 هزار و 8 ریال است که به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود و نیازی نیست مرزنشینان به شعب بانک مراجعه کنند.

بهاروند احمدی تصریح کرد: کارت‌های صادر شده بانکی از طریق دهیاری‌ها توزیع می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری مردم مهران ، دهلران وایلام به شعب بانک توسعه تعاون نیست.

وی گفت:  در  دو مرحله مبلغ 5 میلیون و 990 هزار و 756 ریال واریز شده و  سود مرحله سوم نیز هفته آینده واریز خواهد شد و در مجموع مبلغ 7 میلیون و 171 هزار ریال به حساب سرپرستان خانوار پس از کسر مبلغ هزینه کارت وهزینه ارسال پیامک واریز می‌شود.