انتشار:  دوشنبه 11 آذر 1398  ::  11:21

سرویس جهان

300 آمریکایی به نیروهای کرد پیوسته اند

سرویس جهان- بر اساس تحقیقی که در مورد میزان مشارکت آمریکایی ها در جنگ کردها با داعش صورت گرفته، حدود 300 آمریکایی به نیروهای کرد در عراق و سوریه پیوسته اند.

 

به گزارش کردپرس به نقل از نشریه لوفیر، کردها در جنگ با داعش نه تنها توانستند کشورهای غربی را با خود همراه کنند و حمایت نظامی آنها را جلب کنند بلکه تعدادی از شهروندان این کشورها را نیز با خود همراه کردند تا در سنگری مشترک با نیروهای گروه تروریستی داعش بجنگند.

این نشریه تحقیق مفصلی درباره تعداد شهروندان غربی که به نیروهای کرد در عراق و سوریه پیوسته اند انجام داده و به این نتیجه رسیده که آمریکایی ها بیشترین تعداد را در همراهی با کردها در جنگ با داعش داشته اند.

نویسنده گزارش می گوید توانسته است 169 شهروند زن و مرد آمریکایی را شناسایی کند که از سال 2015 و بعد از محاصره شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه توسط داعش به نیروهای پیشمرگ در عراق و نیروهای کرد سوریه موسوم به ypg در سوریه پیوسته اند.

بر اساس این گزارش، آمریکا از میان کشورهای غربی مانند آلمان، انگلیس، فرانسه، کانادا و غیره بیشترین حضور را در نبرد فیزیکی کردها با داعش داشته و حداقل 300 تن از شهروندان عادی آمریکا برای مقابله با داعش به نیروهای کرد در عراق و سوریه پیوسته اند.

بر اساس این گزارش، هیچ کدام از شهروندان آمریکایی هنگام بازگشت به کشور به دلیل حضور در جنگ با داعش در کنار کردها مورد بازخواست قرار نگرفته اند اما 10 درصد از آنها در جنگ مشترک با کردها علیه داعش در عراق و سوریه جان خود را از دست داده اند.

همچنین اشاره شده که 69 تن از شهروندان آمریکایی که به نیروهای کرد در عراق و سوریه پیوسته اند قبلا عضو ارتش آمریکا بوده و تجربه نظامی داشته اند. آمریکاییها ترجیح داده اند بیشتر به نیروهای کرد سوریه بپیوندد و کمتر رغبت داشته اند در کنار نیروهای پیشمرگ در اقلیم کردستان با داعش مبارزه کنند.

آمریکاییها دلایل مختلفی برای پیوستن به کردها در جنگ با داعش داشته اند که از جمله آنها احساس همبستگی با کردها، احساس تنهایی، گرایش فکری و ایدئولوژیک، تمایل برای شرکت داشتن در یک جنگ واقعی و استفاده از تجربه نظامی حضور در ارتش آمریکا بیشترین نقش را داشته است.

این نکته هم جالب است که 72 شهروند آمریکایی به سوریه رفته و به گروه تروریستی داعش پیوستند.

کد خبرنگار: 40101