انتشار:  دوشنبه 11 آذر 1398  ::  18:33

سرویس آذربايجان غربي

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی:

۵۸ بنگاه تولید مشروبات الکلی در جدار مرزی شمالغرب کشور احداث شده است

سرویس آذربایجان غربی- فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی گفت:  ۵۸ شرکت تولید و پخش مشروبات الکلی در همسایگی کشور ایجاد شده و هدف نهایی از ایجاد چنین تسهیلاتی ضربه زدن به نیروی انسانی کشور از طریق اعتیاد به مشروبات الکلی و  مواد مخدر است.

به گزارش کردپرس، جلسه کارگروه «مبارزه با مواد مخدر» که امروز دوشنبه 11 آذر ماه با حضور فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی در مهاباد قرار بود، برگزار شد بر خلاف اعلام قبلی، در ساعات آغازین جلسه با تغییر نام و مکان به همایش «مقابله با مصرف و قاچاق مشروبات الکلی» تغییر یافت.

در این همایش سردار خرم نیا فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی گفت:  در قرآن کریم به صراحت بر قبح و حرمت مشروبات الکلی تاکید شده و روایات و احادیث فراوانی در مورد حرمت مشروبات وجود دارد و در بین کشور های اسلامی تنها کشوری که به صورت علنی، عملی و گسترده با این مساله در حال مقابله است نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

او افزود: موضوع قاچاق و اقلام ممنوعه خصوصاً مشروبات الکلی پیوند مستقیمی با مسایل امنیتی دارند چرا که هدف گیری نهایی دشمنان از اشاعه مصرف مشروبات را تحت تاثیر قرار دادن امنیت کشور است.

خرم نیا گفت: اغلب برهم زنندگان امنیت اجتماعی سابقه پررنگ مصرف مشروبات الکلی را داشته اند و در اجتماعات مختلف این افراد با برنامه ریزی دشمنان دست به کارهایی می زنند که امنیت جانی و مالی مردم را مورد تعرض قرار دهند.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی از ایجاد ۵۸ بنگاه تولید مشروبات الکلی در جدار مرزی شمالغرب کشور خبر داد و افزود: هدف نهایی دشمنان از ایجاد چنین تسهیلاتی ضربه زدن به توان و نیروی انسانی کشور به انواع اقسام وابستگی های جسمی و روحی نظیر مشروبات الکلی و اعتیاد به مواد مخدر است.

او با اشاره به تبعات قاچاق کالا و ضربات مهلک آن به اقتصاد و اجتماع کشور تاکید کرد:
پیوند قاچاق با جنگ اقتصادی ارتباطی غیر قابل انکار است و صدمات قابل توجهی به اقتصاد کشور وارد می کند پس ضروری است دولتمردان زمینه تولید محصولات داخلی را که پاسخگوی نیازهای مردم باشند ایجاد کنند.