انتشار:  سه‌شنبه 12 آذر 1398  ::  14:34

سرویس اقلیم کردستان

تاکید نچیروان بارزانی و رهبران اتحاد اسلامی بر ضرورت اتحاد کردها

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در دیدار میان رئیس اقلیم کردستان و دبیر کل اتحاد اسلامی کردستان، بر ضرورت اتحاد و اجماع سیاسی میان کردها در مقطع کنونی عراق تاکید شد.
 

به گزارش کردپرس، نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان امروز سه شنبه 12 آذر / 3 دسامبر، در ادامه نشست های خود با احزاب اقلیم کردستان با هدف ایجاد اجماع سیاسی و اشتراک ،واضع میان آنان به ویژه در تعامل با بغداد؛ نشستی را با صلاح الدین بهاالدین دبیر کل حزب اتحاد اسلامی کردستان و شماری از رهبران این حزب، انجام داد.

شبکه تلویزیونی روداو گزارش داد که نچیروان بارزانی در این دیدار، اعلام کرده که  ریاست اقلیم، به تلاش های خود برای حصول اتحاد و یکپارچگی میان احزاب اقلیم و اشتراک مواضع در خصوص وقایع و تحولات عراق و منطقه، ادامه می دهد.

وی تاکید کرد که تمام توان خود را برای موفقیت تشکیل ائتلاف مشترک احزاب کردستانی در مجلس عراق به کار می گیرد.

بررسی آخرین تحولات عراق، تظاهرات در بغداد و دیگر استان های کشور و تاثیر این تحولات بر اقلیم و تاکید بر ضرورت اتحاد کردها در مورد مسائل داخلی و منطقه ای از دیگر محورهای این دیدار عنوان شده است.

صلاح الدین بهاالدین اقدامات و تلاش های بارزانی برای اتحاد و سازش میان احزاب اقلیم را مهم و ارزشمند خوانده و حمایت حزب خود از این اقدامات را اعلام کرد.

نچیروان بارزانی طی 10 روز  گذشته دیدارهایی را رهبران احزاب اتحادیه میهنی، جنبش تغییر، جماعت اسلامی و حزب دمکرات کردستان (پارتی) انجام داد و در این دیدارها  در مورد حصول اجماع سیاسی و مواضع مشترک میان احزاب اقلیم در تعامل با بغداد و نیز مسائل داخلی و منطقه ای گفتگو کرد.