انتشار:  سه‌شنبه 12 آذر 1398  ::  16:20

سرویس ترکیه

رئیس جمهور ترکیه وارد لندن شد

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که به منظور شرکت در اجلاس سران رهبران کشورهای عضو ناتو عازم انگلیس شده بود دقایقی پیش وارد فرودگاه استانستند لندن شد.

به گزارش کردپرس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که به منظور شرکت در اجلاس سران رهبران کشورهای عضو ناتو عازم انگلیس شده بود دقایقی پیش وارد فرودگاه استانستند لندن شد.

به گزارش تلویزیون NTV ترکیه، پس از استقبال رسمی مقامات انگلیس از اردوغان وی به محل اقامت خود در لندن منتقل شده است در مقابل هتل در تجمع ترک های مقیم انگلیس در سخنانی به خبرنگاران گفت: «امشب با رهبران فرانسه، آلمان و انگلیس مذاکره چهارجانبه ای خواهیم داشت. آخرین تحولات و وضعیت در خصوص عملیات چشمه صلح را ارزیابی خواهیم کرد. این کشورها تا چه اندازه به مسئولیت های خود در قالب کشورهای ائتلاف بین المللی عمل کرده اند؟ حمایت هایشان در خصوص پروژه های چه مواردی می تواند باشد؟ فرصتی برای گفتگو پیرامون این سوالات به وجود آمده است».

لازم به ذکر است، در هیئت ترکیه که به لندن سفر کرده است امنیه اردوغان، همسر رجب طیب اردوغان، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه، برات آلبایراک، وزیر مالیه و خزانه داری ترکیه، عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه (AKP)، بینالی ییلدیریم، نماینده ازمیر در پارلمان ترکیه، فخرالدین آلتون، رئیس ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه و ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهور ترکیه حضور دارند.  

 

کد خبرنگار: 30102