انتشار:  دوشنبه 23 دی 1398  ::  10:25

سرویس سوریه

رئیس شعبه فرات حزب آینده سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس؛

راه‌حل بحران‌ سوریه از دمشق می‌گذرد/مذاکره سوری-سوری مفیدتر از سوچی و آستانه است

سرویس سوریه-رئیس شعبه فرات حزب آینده سوریه گفت:حزب آینده سوریه بطور کلی در پی یافتن راه حلی برای بحران سوریه و پایان دادن به رنج مردم سوریه از طریق گفتگوی سوری و سوری است ، مشروط بر اینکه کلیدهای راه حل در پایتخت سوریه ، دمشق باشد ، نه در سوچی و آستانه.

«کدیم عیدان» رئیس شعبه فرات حزب آینده سوریه ، در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره وضعیت شمال سوریه پس از تصرف سریکانی و گری سپی اظهار کرد:پس از تصرف سریکانی و گری سپی بافت کُردی این منطقه در معرض آوارگی مستقیم قرار گرفت ، در حالی که بافت عرب این نواحی از طریق فشار اقتصادی ، ارعاب ، دستگیری و آدم ربایی کودکان در معرض آوارگی غیرمستقیم قرار گرفتند.

وی افزود: حزب آینده سوریه بطور کلی در پی یافتن راه حلی برای بحران سوریه و پایان دادن به رنج مردم سوریه از طریق گفتگوی سوری و سوری است ، مشروط بر اینکه کلیدهای راه حل در پایتخت سوریه ، دمشق باشد ، نه در سوچی و آستانه.

وی تصریح کرد:حزب آینده سوریه در درجه اول به دنبال سازماندهی توده‌ها به صورت سیاسی است و برای نزدیکی همه ساختارهای سوریه تلاش می کند تا به یک سیستم سیاسی کثرت گرا ، دموکراتیک و غیر متمرکز دست یابد.

رئیس شعبه فرات حزب آینده سوریه با اشاره به هدف این حزب در تحولات سوریه توضیح داد: این حزب برای دستیابی به یک راه حل صلح آمیز در بحران سوریه توسط سوری ها ، به گفتگوی سوری و سوری توجه می‌کند و با تأکید بر یافتن راه حلی برای بازگشت آوارگان به مناطق خود ، پایان دادن به اشغال ترکیه و رد مداخله آن‌ها در امور داخلی سوریه اهمیت زیادی می دهد.

شایان ذکر است حزب آینده سوریه  27  مارس 2018 با شعار سوریه دموکرات و کثرت گرا و غیر متمرکز در شهر رقه تاسیس شد و حزب در بیانیه اختتامیه این کنفرانس اعلام کرد که تشکیل این حزب بر اساس گرده‌آوری همه طیف ها و بخش ها مردم سوریه با ملیت ، مذاهب و فرقه های مختلف انجام‌ شده است.

همچنین پس از حمله جهادیون وابسته به ترکیه به سریکانی در صبح روز  12 اکتبر سال گذشته،(اوین خلف) دبیر کل حزب آینده در جاده بین المللی حلب - حسکه توسط جهادیون به قتل رسید.