انتشار:  سه‌شنبه 24 دی 1398  ::  16:19

سرویس کردستان

سریال سنجرخان در کردستان وارد فاز اجرایی شد

سرویس کردستان- با حضور محمد حسین لطیفی کارگردان سینما و تلویزیون ساخت و تولید سریال سنجر خان در کردستان وارد فاز عملیاتی و اجرایی شد.

به گزارش کُرد پرس، امروز سه شنبه 24 دی ماه پایگاه خبری استانداری کردستان با مخابره این خبر نوشت: بهمن مرادنیا، استاندار کردستان در دیدار با کارگردان سریال سنجرخان بر معرفی چهره های تاثیر گذار و مغفول مانده استان تاکید کرده و گفته است: این شخصیت ها که به لحاظ تاریخی تاثیر گذار بوده اند باید در سطح ملی به مردم معرفی شوند.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ کم توجهی های زیادی نسبت به شخصیت های مهم استان صورت گرفته است گفت: ما خود در گام اول باید تلاش کنیم این چهره ها و مفاخر را به جامعه معرفی کنیم چرا که آنان سهم بزرگی در امنیت و فرهنگ ایران داشته اند.

مرادنیا بر بکارگیری همه ظرفیت ها برای ساخت حرفه ای سریال سنجرخان تاکید کرد و افزود: ساخت و تولید این سریال خواسته مردم است و ما نیز تلاش خواهیم کرد این سریال تولید و از رسانه ملی و شبکه های سراسری پخش شود.

استاندار کردستان ادامه داد: بیشتر مردم کردستان نام سنجر خان را شنیده اند ولی شناخت چندانی از جایگاه ونقش وی ندارند، بنابراین این سریال به شناخت این شخصیت کم نظیر کمک خواهد کرد.

مرادنیا خواستار بهره گیری از توان و ظرفیت هنرمندان کردستانی در ساخت سریال تاریخی سنجرخان شد و عنوان کرد: هنرمندان استان با مشارکت در این سریال می توانند بسیاری از قابلیت های خود را نمایان و از از آن به عنوان یک فرصت مطلوب استفاده کنند.

وی در ادامه سخنان خود اتمام تعداد زیادی از پروژه های نیمه کاره فرهنگی و ورزشی را نیز یادآوری کرد و  گفت: توافقی با یونسکو صورت گرفته است که جشن نوروز امسال با حضور تعداد کثیری از سفیران کشورهای خارجی و کشورهای حوزه نوروز در سنندج برگزار شود.

در ادامه این دیدار محمد حسین لطیفی ضمن ابراز خوشحالی از شروع ساخت سریال سنجرخان گفت: تلاش خواهیم کرد با بهره گیری از هنرمندان توانمند کردستانی این سریال تاریخی و فاخر را در بازه زمانی یکسال تا ۱۵ ماه به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: این سریال در ۲۶ قسمت ساخته خواهد شد و پیش تولید آن نیز طی چند روز آینده شروع خواهد شد.