انتشار:  سه‌شنبه 6 خرداد 1399  ::  10:01

سرویس جهان

موسسه واشنگتن:

آمریکا باید کمک های فوری در اختیار کردهای سوریه قرار دهد

سرویس جهان- موسسه واشنگتن با اشاره به محدودیت ها برای ارسال کمک به کردهای سوریه، خواستار ارسال کمک های فوری پزشکی به طور مستقیم به منطقه خودگردان کردی در شمال سوریه شده است.

 

به گزارش کردپرس، موسسه واشنگتن هشدار داد کردهای سوریه با توجه به عدم دسترسی به کمک های سازمان ملل و بهداشت جهانی از طریق گذرگاه های مرزی رسمی، امکانات لازم برای مقابله و یا درمان بیماری کرونا را ندارند.

انستیتو واشنگتن برای خاورمیانه تاکید کرده است آمریکا که یکی از بازیگران در سوریه است باید به طور مستقیم کمک های لازم را در اختیار اداره خودگردان کردی قرار دهد.

این موسسه هشدار داده است منطقه شمال شرق سوریه از امکانات بسیار محدود برای جمعیتی نزدیک به دو میلیون نفر برخوردار است و فورا باید امکانات بیشتری برای مقابله با کرونا در اختیار کردها قرار گیرد.

این موسسه با اشاره به امکانات محدود در شمال شرق سوریه، عملکرد کردهای سوریه را در پیشگیری از شیوع کرونا موفق ارزیابی کرده است.

در گزارش این موسسه آمده است آمریکا بیشترین کمک مالی را به سازمان بهداشت جهانی کرده است و مناطق مورد منازعه سوریه مانند منطقه تحت کنترل کردها نیز باید سهمی از کمک های آمریکا را دریافت کنند.

کد خبرنگار: 40101