انتشار:  یک‌شنبه 11 خرداد 1399  ::  17:30

سرویس اقلیم کردستان

آتش سوزی پوشش گیاهی استان اربیل در پی بمباران ترکیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در پی حمله هوایی ترکیه به مناطق برادوست در استان اربیل، پوشش گیاهی منطقه دچار آتش سوزی شدید شده و سربازان ترک در منطقه نیز با تیراندازی به سوی  ساکنین منطقه، مانع از اطفای آتش توسط آنان شدند.

به گزارش کردپرس، سایت خبری روژ نیوز گزارش داد که امروز یک شنبه 11 خرداد / 31 می، جنگنده های ارتش ترکیه، برای چندمین بار پیاپی، مناطق برادوست از توابع استان اربیل اقلیم کردستان را به شدت بمباران کردند.

بر اساس خبر، در این حمله روستیای خلیفان در برادوست هدف قرار گرفته و پوشش گیاهی منطقه دچار آتش سوزی شدید شده و سربازان ترک نیز که در مناطق مستقر هستند، با تیراندازی به سوی ساکنین، مانع از اقدام آنان برای خاموش کردن آتش می شوند.

خبرنگار روژ نیوز در منطقه گزارش داده که آتش سوزی به دلیل جلوگیری ترکیه از خاموش کردن آن، گسترش یافته است.

حملات هوایی ترکیه به اقلیم کردستان که از سال های گذشته آغاز شده، شدت گرفته و طی روزهای گذشته بارها مناطق مختلف اقلیم هدف بمباران قرار گرفته و از جمله در ماوت از توابع استان سلیمانیه موجب جان باختن 5 نیروی پ.ک.ک، شده و مرکز درمانی منطقه را ویران کرده و راه ارتباطی 200 روستا در منطقه برادوست را قطع کردند.

این حملات تاکنون موجب جان باختن و مجروح شدن صدها غیرنظامی اقلیم و تخلیه صدها روستا شده است.

ارتش ترکیه از دو سال پیش وارد عمق 30 کیلومتری خاک اقلیم شده و نظامیان این کشور، دست کم 20 پایگاه نظامی را در مناطق مختلف اقلیم به ویژه در مناطق مرزی اربیل و دهوک ایجاد کرده و در آن ها مستقر هستند.