انتشار:  پنج‌شنبه 15 خرداد 1399  ::  11:39

سرویس جهان

دفاع مقامات کرد سوریه از حضور شهروندان آمریکا در جنگ داعش

سرویس جهان- الهام احمد اطلاق اتهامات تروریستی به شهروندان آمریکایی را که برای مبارزه با داعش به نیروهای کرد سوریه پیوسته بودند رد کرده است.

 

به گزارش کردپرس، پس از اعتراضات یک هفته اخیر آمریکا که دونالد ترامپ بخشی از معترضان به نام آنتی فاشیست ها را تروریست خواند، رابطه این گروه با کردهای سوریه در طی جنگ با داعش به بهانه ای برای ترکیه تبدیل شده تا از آمریکا بخواهد از حمایت از کردهای سوریه دست بردارد زیرا مدعی است که نیروهای کرد سوریه اقدام به آموزش گروه آنتیفا کرده و این گروه بعد از بازگشت از سوریه در اعتراضات اخیر در آمریکا اقدامات تروریستی انجام داده است.

اما سینم محمد، سیاستمدار کرد سوریه و از مقامات اداره خودگردان کردی در مصاحبه با مجله نشنال اینترست آمریکا، از عملکرد شهروندان آمریکایی که در جنگ کردها با داعش مشارکت کرده بودند دفاع کرده است.

سینم محمد می گوید: شهروندان آمریکایی به سوریه آمدند تا با بی رحم ترین تروریست های جهان مبارزه کنند. آنها آمریکایی هستند و به سوریه آمدند تا از امنیت ملی آمریکا دفاع کنند.

وی افزود: آنها نیامدند تا با دیگر کشورها مقابله کنند بلکه به سوریه آمدند تا با فاشیست ترین گروه جهان یعنی داعش مقابله کنند.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا، گروه موسوم به آنتی فا یا ضد فاشیست های آمریکایی را که در اعتراضات اخیر این کشور به کشته شدن جورج فلوید سیاه پوست مشارکت کرده و غارت و آشوب به آنها نسبت داده شده، یک سازمان تروریستی خوانده است. مقامات ترکیه و برخی فعالان نزدیک به دولت اخیرا با اشاره به همراهی این گروه با نیروهای کرد سوریه، از دولت آمریکا خواسته اند به حمایت از کردهای سوریه پایان دهد.

بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی، دهها تن از شهروندان آمریکایی به همراه شهروندانی از دیگر کشورهای غربی که مجموعا به 400 تن می رسد، از سال 2014 تا 2018 خود را به سوریه رسانده و در کنار نیروهای کرد سوریه با داعش مبارزه کرده اند.

گای استوارت که در جنگ کردهای سوریه با داعش مشارکت داشته، به نشنال اینترست گفته است اولین گروه هایی که از نیویورک به منطقه تحت کنترل کردهای سوریه رفتند ترکیبی از چپها و نظامیان سابق ارتش آمریکا بودند. او ادعای تروریستی بودن کردهای سوریه و داوطلبان آمریکایی را رد می کند و ترکیه را به حمایت از داعش و دیگر گروه های تندرو در سوریه متهم می کند.

روبرت آموس،یک عضو خارجی دیگر نیروهای کرد سوریه موسوم به YPG از ویرجینیای غربی، ارتباط آنتفاها با نیروهای کرد سوریه را رد کرده است.

او معتقد است که آنتیفا نه یک سازمان تروریستی است و نه حتی نام سازمان به آن قابل اطلاق است. وی هر گونه آموزش YPG به آنتیفاها برای انجام اعمال خرابکارانه در آمریکا را رد می کند و می گوید اصلا نیروهای کرد سوریه وقت چنین کارهایی را نداشتند.

کد خبرنگار: 40101