انتشار:  دوشنبه 9 تیر 1399  ::  17:51

سرویس کردستان

عملیات ساخت 2 هزار واحد مسکن فرهنگیان در کردستان در هفته دولت آغاز می شود

سرویس کردستان- استاندار کردستان از آغاز عملیات احداث دو هزار واحد مسکن فرهنگیان فاقد مسکن در هفته دولت امسال در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، بهمن مرادنیا ظهر امروز در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کردستان اظهار کرد: در این طرح فرهنگیانی که تاکنون از امتیاز زمین و مسکن دولتی استفاده نکرده و فاقد مسکن هستند در قالب تعاونی‌های مسکن ساماندهی می‌شوند.

وی افزود: بر این اساس اسامی فرهنگیان فاقد مسکن در شهرستان‌های تابعه استان معرفی و کار ساخت مسکن آنها با همکاری آموزش و پرورش و دیگر دستگاه‌های اجرایی شروع می‌شود.

مرادنیا تاکید کرد: در برخی از شهرهای استان به دلیل توپوگرافی سخت اراضی متاسفانه  مشکل کمبود زمین مناسب وجود دارد که باید هرچه سریع‌تر نسبت به جانمایی و تعیین تکلیف اراضی برای تعاونی مسکن فرهنگیان اقدام لازم به عمل آید.

استاندار کردستان تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی در بخش مسکن کردستان عدم الحاق اراضی به محدوده شهرها و نبود بلند مرتبه سازی  و رعایت محدودیت ارتفاع در ساخت مسکن است که امیدواریم با رایزنی با وزارت راه و شهرسازی بتوانیم در اراضی فعلی نیاز مسکن فرهنگیان و سایر متقاضایان دارای شرایط واگذاری را برطرف کنیم.

وی اظهار داشت: باید افرادی که فاقد مسکن هستند در اولویت واگذاری مسکن قرار گیرند و با ساماندهی متقاضیان واقعی از ورود افرادی که دارای خانه هستند، جلوگیری به عمل آید.

مرادنیا در پایان گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان استان باید با همه توان برای اتمام دو هزار واحد مسکن فرهنگیان تلاش خود را مضاعف کنند.