انتشار:  دوشنبه 9 تیر 1399  ::  20:17

سرویس عراق

تاکید بر حفاظت از حاکمیت عراق در دیدار برهم صالح و سفرای کشورهای اروپایی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق و سفرای برخی کشورهای اروپایی بر اهمیت حفاظت از حاکمیت این کشور و دفاع از امنیت و ثبات آن تاکید کردند.

به گزارش کردپرس، به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، دفتر اطلاع رسانی برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور عصر امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی در کاخ بغداد پذیرای سفرای شماری از کشورهای اروپایی در بغداد بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، صالح و سفرای مذکور در دیدار خود آخرین تحولات سیاسی در عراق و منطقه و روابط میان این کشور و کشورهای اروپایی و راه های تقویت آن در زمینه های مختلف را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در دیدار رئیس جمهوری عراق و سفرای کشورهای اروپایی در بغداد همچنین بر اهمیت حفاظت از حاکمیت این کشور و دفاع از امنیت و ثبات آن تاکید شد.

صالح در این دیدار ضمن تاکید بر تمایل عراق به توسعه روابط دوستی با اتحادیه اروپا در راستای تقویت تلاش های با هدف تحکیم صلح در منطقه و جهان، از نقش اتحادیه در جنگ علیه تروریسم تمجید کرد.

رئیس جمهوری عراق با بیان این که کشورش برای توسعه همکاری و شراکت اقتصادی با کشورهای اروپایی در راستای منافع مشترک اهتمام زیادی قائل است، بر لزوم هماهنگی و کار مشترک برای مقابله با پیامدهای شیوع نسل جدید ویروس کرونا (کووید-19) و تاثیرات آن بر اوضاع اقتصادی تاکید کرد.

سفرای کشورهای اروپایی در بغداد نیز در این دیدار پشتیبانی خود از حاکمیت و ثبات عراق و پایبندی به تلاش های در راستای مبارزه با تروریسم و توسعه همکاری در رویارویی با اپیدمی کرونا با هدف اطمینان از سلامتی ملت های مختلف را بار دیگر مورد تاکید قرار دادند.