انتشار:  جمعه 13 تیر 1399  ::  17:39

سرویس جهان

رفع اتهامات تروریستی از سه عضو انگلیسی نیروهای کرد سوریه

سرویس جهان- سه شهروند انگلیسی که به اتهام کمک به کردهای سوریه مشمول اتهامات تروریستی در کشورشان شده بودند امروز تبرئه شدند.

 

به گزارش کردپرس، نیروهای کرد سوریه از سال 2014 تا 2018 توانسته بودند صدها تن از شهروندان غربی را برای مقابله با داعش جذب کنند. تعدادی از این افراد بعد از بازگشت به کشورشان تحت تعقیب قرار گرفته و متهم به فعالیت تروریستی شده اند.

دیلی میرر گزارش داد دانیل بورک 33 ساله به همراه پل و ساموئل نیوی، در صورت محکوم شدن به دلیل فعالیت آنها در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه، ممکن بود سالها پشت میله های زندان زندگی را سپری کنند.

اما یکی از بازپرسان امروز اعلام کرد شواهد کافی برای محکوم کردن آنها به فعالیت تروریستی وجود ندارد بنابراین، آنها تبرئه شده اند.

دانیل بورک از سال 2017 تا 2018 همراه با کردهای سوریه به جنگ داعش رفت اما بعد از بازگشت به انگلیس، فعالیت هایش تحت نظر پلیس قرار گرفت. بعد از تبرئه به این شهروند انگلیسی نسبت به سفر مجدد به سوریه و مناطق تحت کنترل کردها هشدار داده شده است.

در جریان جنگ کردهای سوریه با داعش طی سال های 2014 تا 2018 دهها تن از اعضای خارجی نیروهای کرد سوریه جان خود را از دست دادند.