انتشار:  پنج‌شنبه 19 تیر 1399  ::  21:04

سرویس آذربايجان غربي

فرودگاه اروميه به دوربين حرارتي جدید تجهیز شد

سرویس آذربایجان غربی- مديرکل فرودگاه های استان آذربايجان غربي از نصب و راه اندازي يک دستگاه دوربين حرارتي جديد به منظور تب سنجی و پایش مسافران در فرودگاه اروميه خبر داد.

محمدعلی نائل قراملکی در این خصوص به خبرنگار کردپرس گفت: فرودگاه ارومیه از ابتدای شیوع بیماری کرونا برای حفظ سلامت مسافران و کارکنان اقدامات متعددی در دستور کار قرار داده است و در این راستا اخیرا  یک دستگاه دوربین حرارتی جدید به منظور تب سنجی دقیق و تسریع در پایش سلامت مسافران در ترمینال داخلی فرودگاه ارومیه  نصب شده است.

او در خصوص کارکرد دوربینهای حرارتی  اظهار داشت: این دوربینها با  دقت بسيار بالا ی قادر است تا دماي بدن مسافران را اندازه‌گيري و نمايش دهد تا مسافران مشکوک به بيماري ويروس کرونا مورد آزمايش‌هاي دقيق‌تري قرار بگيرند.

قراملکی گفت: اجباری کردن استفاده از ماسک در کلیه اماکن فرودگاهی برای مسافران و پرسنل،اطلاع رسانی منظم و مداوم رعایت پروتکلها توسط همکاران اطلاعات پرواز، و همچنین ضدعفونی بار ورودی مسافران ،اطلاع رسانی های محیطی از طریق نمایشگرها ،نصب استیکرهای فاصله گذاری اجتماعی برای صف گیتها، از جمله اقدامات انجام شده در این راستا هستند.

او در خصوص سایر اقدامات مقابله با اپیدمی کرونا ویروس عنوان کرد: از دیگر اقدامات در حال انجام برای مقابله با کرونا می توان به اطلاع رسانی های محیطی از طریق مانیتورها و نمایشگرهای ترمینال، پورتال اطلاع رسانی فرودگاه ارومیه، نصب بنر در ورودی ترمینال و اماکن فرودگاه، استفاده از ظرفیت فضای مجازی و معرفی مسوول ترمینال فرودگاه ارومیه به عنوان ناظر بر رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن های ترمینال اشاره کرد.