انتشار:  سه‌شنبه 1 مهر 1399  ::  12:34

سرویس کردستان

انتصاب یک «مدیر سیاسی» به معاونت سیاسی استانداری کردستان

سرویس کردستان- شاید تیتر این مطلب چندان ذهن مخاطب را به خودش مشغول نکند و گفته شود این جایگاه ذاتا سیاسی و مقتضای آن مدیر باید سیاسی باشد اما توضیحی که داده خواهد شد شاید قانع  کننده باشد.

آری معاونت سیاسی در بدنه وزارت سیاسی کشور عموما سیاسی بوده و اشرافیت کاملی بر جریانات سیاسی کشور و خصوصا حوزه فعالیت خود دارد ولیکن این رویه در کردستان چندان صادق نبوده و تنها مدیری می تواند به حلقه اصلی تصمیم استان برسد که از نوادر سیاسی حزب خاصی در کشور باشد.

همان حزبی که تمام قد از نیروهای ناکارآمد خود در استان دفاع جانانه کرده و می کند همان حزبی که نیروهای پادویش را در استان یک شبه کارمند و سپیده دمان کلید اقتصاد و معدن و تجارت استان را به او تحویل می دهد همان حزبی که مدرس دانشگاه را به سمت فرمانداری منصوب و در حین مدیریت سیاسی شهرستانی برای او رزومه سازی کرده  و او را به درجه استاد تمامی می رساند همان حزبی که دانش آموخته نیمه تمام علوم سیاسی را به واژه دکتر مزین نموده و او را به مدیریت برنامه ریزی کلان استان منصوب می کند همان حزبی که اجازه تحقیق و تفحص به هیچ یک از ادارات از منصوبان خود در استان را تا کنون نداده است همان حزبی که هیچ ارزشی برای مطالبات مردم و نخبگان جامعه کردستانی قائل نمی باشد همان حزبی که همه احزاب سهامدار دولت را دراستان بایکوت کرده است همان حزبی که توسعه استان را فقط در حفظ و بقا چند مدیر نا کارآمد می داند. همان حزبی که مدیریت استان را قفل کرده و مدیریت استان را در اجرای سیاست های کلان نا کام میگذارند. همان حزبی که سهم آبدارچی های ستاد انتخاباتی را بر علم و دانش و تجربه مدیران توانمند ترجیح داده است.

حال این مدیر با این شاخصه ها و با پرونده تخلفات در انتخابات گذشته به سمت معاونت سیاسی استانداری منصوب شده است معاونتی که جایگاه مقام دوم در تشکیلات استانداری را داشته و با عقبه سیاسی که دارد قصد دارد انتخابات 1400 را در استان مدیریت کند مدیری که در آنتخابات گذشته نمره مردودی گرفته حال با لابیگری باند درون دولت به جایگاه سیاست و امنیت  وانتخابات استان برگزیده شده و تلویحا برمدیریت استان تحمیل شده است. سوال اصلی دراینجاست معاونت سیاسی استانداری چه جذابیتی دارد که کرسی استاد تمامی دانشگاه را رها کرده و با این جایگاه سیاسی چند ماهه معاوضه کنید؟ یا باید ماموریتی بسیار خطیر در این جایگاه وجود داشته باشد و یا مباحث علمی و دانشگاهی ارزش شان پائین تر از پست مدیریت سیاسی باشد هرچند که در فرایند تبدیل وضعیت مراحل علمی فاکتورهایی مانند ساعت تدریس و چاپ مقالات و راهنمای پایان نامه های دکتری و..... ملاک می باشد که به گواه اسناد معاونت سیاسی جدید حداقل هشت سال است که درگیر پست اجرایی در فرمانداری سنندج بوده و فرصتی برای هیچگونه فعالیت علمی نداشته است چگونه و با چه ارتباطی به این جایگاه رسیده است خود جای تامل می باشد. البته کسانی که دستی بر دانشگاه دارند از نحوه استحصال برخی رزومه ها اطلاع کافی دارند!

 بهرحال مدیر سیاسی وابسته به حلقه فکری خاصی، معاونت سیاسی استانداری را تصرف نموده است. این مدیر انتخاباتی می بایست دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای شهر و استان را مدیریت کند با توجه به تجربه تلخ انتخابات سال 94 که توسط این مدیر انتخاباتی در استان رقم خورد باید در انتظار ماند و شاهد هنرنمایی این باند انتخاباتی در استان بود شاید عمده ترین ماموریتی که این مدیر با همفکران خود دارند می خواهند کسری نخ را از سرکلاف در بیاورند و هشت سال ناکارآمدی باند خود را با یک اقدام سیاسی انتخاباتی در یک شبه جبران کنند.