انتشار:  پنج‌شنبه 17 مهر 1399  ::  23:06

سرویس ترکیه

سخنگوی کمیته روابط خارجی PKK:

ادعای حضور نیروهای PKK در جنگ قره باغ کذب است

سرویس ترکیه- سخنگوی کمیته روابط خارجی PKK در اظهاراتی ادعای رسانه های ترکی در خصوص حضور  نیروهای PKK در جنگ ارمنستان - جمهوری آذربایجان در منطقه قره باغ را تکذیب کرد.

به گزارش کردپرس، رونی سردم، سخنگوی کمیته روابط خارجی PKK، در اظهاراتی با اشاره به جنگ قره باغ میان جمهوری آذربایجان با ارمنستان، عنوان کرد: «با تشویق دولت ترکیه، آماده سازی و طراحی این کشور در خط قفقاز جنگ جدیدی آغاز شده است. قبل از هر چیزی باید عنوان کرد که آغاز گر این جنگ نه ملت ارمنی و نه ملت آذری است. جنگی که از آن به عنوان جنگ ارمنستان - جمهوری آذربایجان یاد می شود در واقع جنگ دولت ترکیه، پروژه نو عثمانی گری و بخشی از این طرح ها است. دولت ترکیه در خاورمیانه، شمال آفریقا و قفقاز در راستای اهداف خود نیاز به جنگ دارد و این جنگ را به وسیله شبه نظامیان پیش می برد».

به نوشته خبرگزاری مدیا هابر، وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «بسیاری از روزنامه ها و روزنامه نگاران مطرح جهان، انتقال شبه نظامیان از سوریه به قره باغ توسط دولت ترکیه را مخابره کرده اند. زمانی که این طرح لو رفت، دولت ترکیه به انتشار اخبار دروغ در خصوص PKK روی آورد. دولت ترکیه با این تفکر که در هر جغرافیایی که جنگ ایجاد می کند PKK در آنجا حضور دارد، دروغ بزرگی را طراحی کرده و بدین وسیله نیز دشمنی خود را با کردها در تمام سطوح نشان داده است. علاوه بر این، چنین تبلیغات دروغینی بخشی از یک جنگ ویژه است. انتشار این اخبار دروغین توسط حاکمیت آک پارتی - MHP، در خصوص حرکت ما در ارتباط با جنگ ارمنستان و جمهوری آذربایجان تمایل ترکیه برای عمیق تر کردن دشمنی با ملت ها به خصوص مردم کرد است. دیگر زمان آن فرا رسیده است که به اقدامات تحریک آمیز و اشغال گرانه ترکیه نه گفته شود».

 

کد خبرنگار: 30102