انتشار:  سه‌شنبه 2 بهمن 1397  ::  12:19

سرویس اقلیم کردستان

تثبیت بودجه 68 میلیارد دیناری برای نیروهای پیشمرگ در بودجه 2019 عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق، اعلام کرد که با رأی اعضای این کمیسیون و مقامات نظامی ارشد عراقی، بودجه 68 میلیارد دیناری برای وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان در بودجه 2019 عراق، تثبیت شده است.

به گزارش کردپرس به نقل از رادیو نوا، ناصر هرکی اعلام کرد که کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق، نشستی را با مقامات نظامی ارشد عراقی در مورد بررسی سهم نیروهای پیشمرگ از بودجه عمومی 2019 عراق، انجام داده است.

عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق، افزود که در این نشست پس از بررسی و گفتگوهای انجام شده، با رأی تمامی حاضرین در نشست، تصمیم گرفته شده که از بودجه دفاعی کشور عراق، 68 میلیارد دینار به نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان اختصاص داده شود.

وی خاطر نشان ساخت که این تصمیم با در نظر گرفتن نقش و اهمیت نیروهای پیشمرگ در مقابله با داعش و تأمین امنیت کشور عراق و آزادسازی موصل و دیگر مناطق از اشغال داعش، اتخاذ شده است.

همچنین گفت که در این نشست تأکید شده که داعش در عراق پایان نیافته و بسیاری از مناطق عراق در معرض خطر و تهدید داعش قرار دارند و باید همکاری و هماهنگی بیشتری میان نیروهای عراقی و پیشمرگ در این مناطق برای مقابله با داعش صورت بگیرد.

ناصر هرکی تأکید کرد که عراق به مرحله ای رسیده که نیروهای پیشمرگ بخشی مهم از سیستم دفاعی کشور محسوب شده و بدون مشارکت و همکاری نیروهای پیشمرگ ریشه کن کردن داعش در بسیاری مناطق امکان پذیر نیست.

این در حالی است که پیشتر نمایندگان کُرد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عراق، در اطلاعیه ای اعلام کردند که پس از پیگیری های لازم توانسته اند 6 میلیارد دینار را به عنوان بودجه ویژه برای عمران و بازسازی 4 منطقه حلبچه، قلادزی، سوران و دهوک اقلیم کردستان در لایحه بودجه 2019 عراق اختصاص دهند.