انتشار:  سه‌شنبه 16 بهمن 1397  ::  15:17

سرویس ايلام

مدیرکل تأمین اجتماعی ایلام عنوان کرد؛

تحقق عدالت اجتماعی بدون بیمه تأمین اجتماعی امکان‌پذیر نیست

سرویس ایلام -  مدیرکل تأمین اجتماعی استان ایلام در نشست خبری خود با اهالی رسانه استان گفت: عدالت اجتماعی بدون بیمه تأمین اجتماعی امکان‌پذیر نیست.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سهیلا ملکشاهی به تبیین خدمات نظام جمهوری اسلامی در زمینه تحقق عدالت اجتماعی در طول 40 سالی که از انقلاب اسلامی می‌گذرد پرداخت و گفت: تدوین اصل 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در آغازین روزهای پیروزی انقلاب جهت برخورداری از بیمه تأمین اجتماعی برای آحاد مردم باعث شد که این مسئولیت سنگین بر عهده سازمان تأمین اجتماعی گذاشته شود.

او توضیح داد: در سال‌های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در استان ایلام کمتر از 10 هزار نفر بیمه شده داریم و امروز پس از 40 سال مفتخریم که بگوییم 307 هزار نفر از مردم استان ایلام یعنی 53 درصد مردم تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند و خدمات ما را در حوزه‌های مختلف دریافت می‌کنند.

ملکشاهی یادآور شد: ما کار خود را برای عمل به اصل 29 قانون اساسی و تحقق عدالت اجتماعی در استان، از یک نمایندگی کوچک در اوایل انقلاب شروع کردیم که تحت ریاست استان کرمانشاه بود و امروز با یک اداره کل، 9 شعبه اصلی، سه شعبه اقماری و یک شعبه کارگزاری در حال ارائه خدمت به بیمه شدگان هم‌استانی هستیم.

وی پرداخت قسمتی از بار هر بیمه توسط دولت را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: امروز برای گسترده‌تر شدن چتر حمایتی تأمین اجتماعی مبادرت به بیمه زنان خانه‌دار و دانشجویان می‌کنیم که با وجود نداشتن رابطه کارگری و کارفرمایی، ساز و کاری برای مشمول شدنشان ایجاد شده است.

وی افزود: در سه ماهه اخیر و همزمان با اطلاع رسانی رسانه ها، قراردادهای بیمه زنان خانه دار با افزایش چشمگیری مواجه شد و این تعداد در دیماه به 500 قرارداد رسید به گونه ای که این تعداد به نسبت جمعیت در کشور بی سابقه است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان ایلام اعلام کرد: همه زنان خانه‌دار که کمتر از 50 سال سن دارند می‌توانند نسبت به انعقاد قرارداد بیمه خود اقدام نمایند و چنانچه سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا بیش از 50 سال باشد پذیرش وی منوط به دارا بودن سابقه بیمه قبلی معادل مازاد سنی خواهد بود.