انتشار:  سه‌شنبه 16 بهمن 1397  ::  20:13

سرویس کرمانشاه

فرماندار صحنه:

شهرستان صحنه درآینده‌ی نزدیک به قطب صنعت استان تبدیل می شود

سرویس کرمانشاه -  فرماندار شهرستان صحنه گفت: از هفته دولت در سال جاری تا دهه‌ی مبارک فجر، ۷۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۶ میلیارد تومان در شهرستان صحنه به بهره برداری رسیده است.

به گزارش خبرنگار کردپرس، نورالدين فرزادي پور در نشست خبری به مناسبت ایام دهه‌ی فجر، افزود: از این پروژه ها می توان به طرح مقاوم سازی ۱۷۳ واحد مسکن روستایی اشاره کرد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 6 هزار واحد مسکونی مقاوم سازی شده در شهرستان صحنه وجود دارد.

فرزادی پور بیان کرد: در ایام دهه فجر در بخش کشاورزی حدود ۱۹۰ هکتار از اراضی، تحت آبیاری تحت فشار قرار گرفت که ۲۸ هکتار آن به نمایندگی افتتاح شد.
وی بیان کرد: شهرستان صحنه در بخش کشاورزی با دارا بودن ۵۱ هکتار زمین مستعد و ۷۷۰۰ هکتار باغ مثمر همچون گیلاس، سیب و ۲۲ رقم انواع انگور؛ رتبه اول باغ داری استان را دارد و به جز تامین نیاز داخلی در بخش صادرات نیز فعال می باشد.
وی افزود: این شهرستان با تولید سالانه 2هزار تن عسل از شهرستان های تولید کننده و تامین کننده تجهیزات زنبور داری به سه استان همجوار، در زمینه اشتغال فعال و یکی از شهرستان های تولید عسل در ایران می باشد.
فرزادی پور به ظرفیت های دامپروری صحنه اشاره کرد و گفت: شهرستان صحنه دارای قابلیت ویژه ای در تولید دام سنگین و دام سبک بوده و یکی از قطب های تولید گوشت و مواد لبنی می باشد.
وی افزود: باید به این نکته اشاره کرد که در زمینه شیلات و طیور، این شهرستان رشد زیادی داشته و زمینه توسعه فراوانی دارد. بالغ بر 51 درصد مردم در بخش کشاورزی فعالیت دارند.

فرزادی پور در خصوص جاذبه های گردشگری شهرستان صحنه گفت: شهرستان صحنه در زمینه گردشگری دارای سراب های دربند صحنه، چشمه پریان، سراب گروس و ... می باشد و در زمینه جذب گردشگر نیز بسیار موفق بوده است.

وی عنوان کرد: صحنه در تولید سازهای سنتی همچون تنبور یکی از قطب های کشور می باشد و در حقیقت مخترع اصلی این ساز در شهرستان صحنه بوده است. این ساز از لحاظ مذهبی خصوصاً در بین برادران و خواهران جامعه اهل حق بسیار مورد استقبال بوده و جوانان نیز بسیار به آن علاقه مند هستند که در همین زمینه دارای گروه های زیاد و جذاب تنبور نوازی در شهرستان صحنه هستیم.

فرماندار صحنه با بیان اینکه تا پنج سال پیش هیچ نوع صنعت سنگینی در این شهرستان وجود نداشت، گفت: صنایعی در شهرستان صحنه در دست راه اندازی است که در سال‌های آینده این شهرستان را به قطب صنعتی در استان کرمانشاه تبدیل خواهد کرد.

وی افزود: مجموعه‌هایی همچون ایران خودرو ، مجموعه تولیدی ایلیا ذرت که یک واحد آن به بهره برداری رسیده و واحد های بعدی در حال اجرا و تامین اعتبارات هستند. ذوب‌آهن شهدای صحنه که ۸۵ درصد پیشرفت داشته است، صنعت ایمان سرم که در زمینه تولید سرم های تزریقی فعالیت خواهد کرد و تا شش ماهه اول سال ۹۸ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی به آمار بیکاری صحنه نیز شاره کرد و گفت: آمار بیکاری در شهرستان صحنه 15 درصد بود و با رشد چهار درصدی افراد بیمه شده تامین اجتماعی از سال ۹۶ تا ۹۷ ، مشخص می شود که در ایجاد اشتغال در این شهرستان رشد داشته ایم .