انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  08:59

سرویس سوریه

بیانیه 7 کشور عضو ائتلاف ضد داعش و هشدار درباره راه حل نظامی بحران سوریه

سرویس سوریه- وزرای خارجه کشورهای ایالات متحده آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، عربستان سعودی، مصر و اردن با انتشار بیانیه ای به نیروهایی که "خواستار راه حل نظامی و بی ‌ثباتی در منطقه هستند" هشدار دادند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، نشست ضد داعش در واشنگتن در حالی با حضور نمایندگان کشورهای خاورمیانه و غربی برگزار شد که مسئله سوریه، مبارزه با داعش، پیدا کردن راه حلی سیاسی برای بحران سوریه و آخرین تحولات در این کشور مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و یک بار دیگر بر لزوم یافتن یک راه حل سیاسی برای بحران سوریه تأکید شد.

در نشست وزرای خارجه کشورهای ایالات متحده آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، عربستان سعودی، مصر و اردن با انتشار بیانیه ای به نیروهایی که "خواستار راه حل نظامی و بی ‌ثباتی در منطقه هستند" هشدار داده شد و عنوان شد: بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و تنها گزینه راه حل سیاسی است.

 در این بیانیه بر دیپلماسی و اراده سیاسی بین ‌المللی برای پایان دادن به درگیری و درد و رنج مردم سوریه تأکید شده است و از طرف های درگیر در بحران سوریه خواسته شده است تا به جای گزینه های نظامی به راه های دیپلماتیک روی بیاورند.  

 

کد خبرنگار: 30102