انتشار:  دوشنبه 22 بهمن 1397  ::  17:06

سرویس ايلام

حضور مردم ایلام در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب تماشایی بود

سرویس ایلام  - هم‌گام با ملت انقلابی ایران، مردم ولایتمدار ایلام در 35 نقطه از استان به میدان آمدند تا نشان دهند که چهل سالگی انقلاب سلامی شروع دوران پختگی نظام است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، در جای جای استان ایلام مردمی که چهل سال در برابر انواع سختی‌های تحمیلی دشمنان مقاومت کردند، با وجود ناملایمات این روزها باز هم به میدان آمدند و بار دیگر بر اصالت آرمان‌های انقلاب اسلامی مهر تأیید زدند.

در تمام 10 شهرستان ایلام و در 35 نقطه تمهیدات لازم برای برپایی هر چه باشکوه‌تر جشن چهل سالگی انقلاب اندیشیده شده بود و مردم استان در حالی که ترکیب نسل‌ها و رنگ‌ها و قبایل و قومیت‌های مختلف به حضورشان رنگی دیگر بخشیده بود، با شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود خشمشان را به خیابان آوردند.

خیابان‌های شهر ایلام باشکوه‌تر از هر سال، از چهارراه رسالت و میدان شهید کشوری و بلوار آزادی و میدان مادر لبالب از حضور مردم بود. دکتر حمیدرضا حاجی بابایی، نماینده مجلس و رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی سخنران اصلی مراسم ایلام بود.

او گفت: حضور پرشور، حماسی و پرخروش مردم انقلابی ایران اسلامی در روز 22 بهمن موجب تحقیر، سرخوردگی و عقب نشینی آمریکا، اروپا و همپیمانان منطقه ای و بین المللی آنها شد.

حمیدرضا حاجی بابایی روز دوشنبه در اجتماع بزرگ مردم ولایت مدار ایلام در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: غربی ها به سردمداری آمریکا از همان ابتدای شکل گیری انقلاب تاکنون به شیوه های مختلف دشمنی و کینه خود را به نظام مقدس جهموری اسلامی نشان داده اند.

وی افزود: استکبار جهانی با اعمال تحریم های ظالمانه، تهدید، ترور، فشارهای روانی سیاسی و اقتصادی، هجمه های فرهنگی، سیاه نمایی مشکلات نظام برای مردم، جنگ رسانه ای و ... سعی در ناامیدی و ایجاد فاصله بین مردم، مسئولان با نظام و رهبری داشته اند.

حاجی بابایی یادآور شد: مردم انقلابی ایران اسلامی همواره با تحمل همه سختی ها و با تبعیت از آرمان های نظام و رهبری و حراست و پاسداشت خون شهدا پای انقلاب و رهبری ایستاده اند.

وی گفت: به فرموده امام راحل ملت ایران در طول تاریخ جهان اسلام نظیر ندارند و از معدود ملت هایی هستند که خودجوش و یکصدا در برابر ظلم ایستادگی و مقاومت کردند و زیر بار ذلت نرفتند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم و مسئولان با حضور امروز خود نشان دادند که همچنان با تأسی از قیام خونین عاشورا پیرو مبانی دین اسلام و منویات رهبر خود هستند.

حاجی بابایی یادآور شد: امروز مردم آمریکا و حامیانش را به زانو درآوردند و وفاداری خود به انقلاب و نظام را یکبار دیکر به جهانیان اثبات و اقتدار و امنیت ایران اسلامی را به دنیا نشان دادند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در جامعه افزود: اگر در جامعه مشکلی وجود دارد به علت نادیده گرفتن مبانی دین اسلام و بی توجهی به فرامین رهبری است و مسئولان باید به مانند مردم به اوامر دلسوزانه و آینده نگرانه رهبری اعتماد و اطمینان کنند تا کشور دچار مشکل نشود.

حاجی بابایی به مسئولان تاکید کرد: کارگزاران و دولتمردان باید بیشتر از گذشته به مردم و در شأن ملت به آنها خدمت کنند و به جای اشرافی گری و مصرف گرایی با عملکردهای جهادی به مردم خدمت کنند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: هدف دشمن مایوس کردن ملت از انقلاب و نظام و سیاه نمایی مشکلات جامعه و ترسیم فضایی تاریک از نظام است و با زیاده خواهی و قطعنامه های تحقیرآمیز سعی در تحمیل خواسته های خود به ایران را دارند.

وی تأکید کرد: آمریکا با همکاری و پول های آل سعود سعی در صدد جایگزینی اسلام غربی به جای اسلام ناب است تا با تبلیغات مسموم خود موجب گمراهی جامعه مسلمانان به ویژه ملت ایران اسلامی شود.

وزیر اسبق آموزش و پرورش افزود: آمریکا که از جنگ نظامی با ایران ناامید شده با اعمال قطعنامه های غیر منطقی و واهی مثل CFT سعی به زانو درآوردن نظام جمهوری اسلامی دارد تا در قالب این مسائل ایران را در تنگنا قرار دهد.

حاجی بابایی گفت: اما رهبری، مسئولان و مردم با زیرکی و اقتدار خود تسلیم فشارهای غربی ها نمی شوند و همچون گذشته دشمن را با خواری و خفت وادار به عقب نشینی و تحقیر می کنند.