انتشار:  سه‌شنبه 23 بهمن 1397  ::  10:58

سرویس ترکیه

وزیر دفاع روسیه در سفر به آنکارا:

در خصوص ادلب و شرق فرات اقداماتی صورت گرفته است

سرویس ترکیه - سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه که به دعوت خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه به آنکارا سفر کرده است در مصاحبه مطبوعاتی با همتای ترک خود در اظهاراتی عنوان کرد: در خصوص ادلب و شرق فرات اقداماتی صورت گرفته است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه هابرترک، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه که به دعوت خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه به آنکارا سفر کرده است، در وزارت دفاع ملی ترکیه از سوی آکار مورد استقبال رسمی قرار گرفت و پس از آن دو وزیر دیدار دوجانبه ای ترتیب داده و سپس در یک مصاحبه مطبوعاتی مشترک شرکت کردند.

آکار در مصاحبه مطبوعاتی خود در اظهاراتی عنوان کرد: هم به منظور تأمین و تداوم صلح و امنیت منطقه و تحقق آتش بس و هم برای حمایت و حفاظت از حق و منافع کشورهایمان و همچنین تأمین امنیت، باید با روسیه در هر سطحی تماس های مختلفی داشته باشیم. دیدارهایی که امروز ترتیب خواهیم داد در واقع به عنوان پیش شرط های دیدار رؤسای جمهور کشورها در 14 فوریه در سوچی خواهد بود. باور دارم این اقداماتی که انجام می دهیم بسیار با ارزش هستند. ارزیابی بنده این است که این اقدامات در صلح و امنیت منطقه تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

وزیر دفاع روسیه نیز در اظهارات خود خاطرنشان کرد: باور دارم که در اینجا در خصوص موضوعات مهمی به خصوص مسئله سوریه خواهیم توانست دیدارهای خوبی انجام دهیم. مقدمه دیدار رؤسای جمهور کشورها در 14 فوریه در سوچی را اینجا تهیه کرده و به پایان خواهیم رساند. کارشناسانمان در 31 ژانویه – 2 فوریه در مسکو یک همکاری و کار بسیار جدی را پیگیری کردند و موفق شده اند که در خصوص موارد کلی و حساس توافقاتی را نیز به دست آورند. به خصوص درباره ادلب و شرق فرات اقداماتی انجام شده است. امیداریم در این سفر بتوانیم در خصوص سر فصل های خطوط اصلی موضوعات جاری به توافقات مهمی دست پیدا خواهیم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102