انتشار:  سه‌شنبه 23 بهمن 1397  ::  18:33

سرویس کردستان

15 طرح خدماتی، عمرانی و آموزشی در شهرستان بانه به بهره برداری رسید

سرویس کردستان- با حضور استاندار کردستان و نماینده مردم شهرهای سقز و بانه 15 طرح خدماتی، کشاورزی و آموزشی در شهرستان مرزی  بانه به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار کرد پرس روز سه شنبه به حضور استاندار کردستان و نماینده مردم شهرهای سقز و بانه15 طرح خدماتی، کشاورزی و آموزشی که شامل انبار کالا در بازارچه مرزی سیرانبند بانه، واحد پروار بندی گوساله یک هزار راسی در خوری آباد، جایگاه سوخت و 12 پروژه آموزشی با حضور استاندار کردستان در شهرستان بانه به بهره برداری رسید.

مدیر کل دفتر فنی استانداری کردستان گفت: قرارداد اجرای تکمیل سالن انبار کالا سیرانبند بانه از خرداد ماه امسال با پیمانکار منعقد شد که عملیات اجرایی ان شامل، کف سازی بتنی، روشنایی محوطه، دیوار کشی 30 سانتمتری، ساندویج پنل، سرویس بهداشتی، سایت اداری و سیستم اطفای حریق است.

فرزاد حسنی افزود: مساحت مفید سال یک هزار 930 متر است و گنجایش 10 هزار متر مکعب کالا را دارد که برای عملیات اجرای این پروژه 17 میلیارد 800 میلیون ریال هزینه شده است.

وی اظهار داشت: قرار داد دوم این پروژه محوطه سازی اطراف انبار است که توسط سازمان همیاری شهرداری قرار داد آن به مبلغ 15 میلیارد 300 میلیون ریال با پیمانکار منعقد کرده که شامل آسفالت محوطه، احداث دیوار حائل، جمع آوری آبهای سطحی، فاضلاب کشی و روشنایی محوطه است.

حسنی اضافه کرد: در سال 96 و 97 برای ساماندهی بازارچه مرزی سیرانبند بانه 47 میلیارد ریال هزینه شده که برای تکمیل پروژه ها این بازارچه به 70 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

یک واحد پروار بندی گوساله هزار راسی

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بانه گفت: یک واحد پروار بندی گوساله یک هزار راسی در روستای خوری آباد بانه افتتاح شد.

کریم شریفی اظهار داشت: این واحد پروار بندی گوساله در زمینی به مساحت 80 و هشت هزار متر مربع توسط بخش خصوصی احداث شده که شامل 10 واحد یکصد راسی است.

وی اضافه کرد: برای بهره برداری از این واحد 110 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که 52 میلیارد آن ازمحل تسهیلات اشتغال روستای تامین شده و مابقی آورده شخصی سرمایه گذار است.

شریفی با بیان اینکه امسال سهمیه شهرستان بانه از محل اشتغال پایدار روستای 90 میلیارد ریال است اظهار داشت: در دهه مبارک فجر امسال 24 پروژه با اعتبار 45 میلیارد ریال و اشتغالزایی 30 نفر به طور مستقیم و 53 نفر نیز به صورت تثبیت شغل به بهره برداری رسید.

بهره برداری از جایگاه سوخت در بانه

معاون بازرگانی شرکت نفت استان گفت:هشتمین جایگاه سوخت در بانه توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسید.

جهانبخش نوکانی گفت: این پروژه با اعتبار 80 میلیارد ریال و اشتغالزایی 11نفر توسط بخش به بهره برداری رسید.

وی اظهار داشت: این جایگاه سوخت یک مخزن به ظرفیت 90 هزار لیترو ژنراتور برق سه فاز دارد که از مدرن ترین تجهیزات در این جایگاه بکارگیری شده است.

افتتاح 12 پروژه آموزشی

رئیس آموزش و پرورش شهرستان بانه گفت: 12 پروژه آموزشی با 41 کلاس درس در شهرستان بانه با همکاری خیرین مدرسه ساز به بهره برداری رسید.

رضا خضری افزود: با همت خیرین مدرسه ساز امسال 12 پروژه آموزشی در شهرستان بانه با اعتبار62 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی اظهار داشت: این واحدهای آموزشی شامل مدرسه 6 کلاسه ساوان، مدرسه 6 کلاسه روستای خواجه امیر، مدرسه 2 کلاسه روستای زلی، 12 کلاسه غیر دولتی فرهنگ، مدرسه 2 کلاسه روستای فرهمند، مدرسه سه کلاسه روستای برده رش کیورو، مدرسه 2 کلاسه کانی ناو، مدرسه 2 کلاسه روستای دوسینه، 2 کلاس و یک کارگاه در دبیرستان اسوه، کارگاه مدرسه شهید سلیمان خاطر، سالن چند منظوره شهید رجایی و 2 کلاس در مدارس دیگر است.