انتشار:  سه‌شنبه 23 بهمن 1397  ::  21:04

سرویس ترکیه

مهمترین تحولات روز سه شنبه 23/11/1397 در ترکیه

  • 4 نظامی در سقوط بالگرد ارتش ترکیه در استانبول کشته شدند

در اثر سقوط یک فروند بالگرد نظامی ارتش ترکیه در محله کرازلی دره در منطقه چکمه کوی استانبول، 4 نظامی سرنشین این بالگرد جان خود را از دست دادند.

  • سیاستمدار کُرد سوری در گفت‌وگو با کُردپرس: بازماندگان داعش درخواست رفتن به ترکیه را دارند

«ولید چولی» عضو مرکز تحقیقات استراتژیک‌ سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به آخرین دقایق حضور نظامی داعش در شرق فرات، اظهار کرد: گروه داعش در روزهای گذشته درخواست کردند کریدوری باز شود تا آنها بتوانند به ترکیه بروند. تعدادی از امرای داعش که توسط نیروهای سوریه دموکراتیک اسیر شدند در رابطه با کمک‌های ترکیه به این‌گروه، اعتراف قابل توجهی کردند. در واقع رفتن‌ عناصر داعش به ترکیه، منجر به قدرت گیری و سازماندهی دوباره این گروه تروریستی می‌شود.

  • سخنگوی AKP: نگرانی های امنیتی ترکیه درباره شمال سوریه نمی تواند مورد چانه زنی قرار گیرد

عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر در شمال سوریه و خطاب قرار دادن غیر مستقیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: نگرانی های امنیتی ترکیه درباره شمال سوریه نمی تواند مورد چانه زنی قرار گیرد.

  • وزیر دفاع روسیه در سفر به آنکارا: در خصوص ادلب و شرق فرات اقداماتی صورت گرفته است

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه که به دعوت خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه به آنکارا سفر کرده است در مصاحبه مطبوعاتی با همتای ترک خود در اظهاراتی عنوان کرد: در خصوص ادلب و شرق فرات اقداماتی صورت گرفته است.

  • رئیس مشترک HDP: انتخابات محلی ترکیه رفراندوم دموکراسی است

سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 31 مارس 2019 ترکیه عنوان کرد: انتخابات محلی در ترکیه رفراندوم دموکراسی خواهد بود.

  • معاون رئیس جمهور ترکیه: امنیت مرزهایمان خطر قرمز ما است

فواد اوکتای، معاون رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به امنیت مرزهای ترکیه عنوان کرد: امنیت مرزهای کشورمان خط قرمز ما است.

  • حمله انتحاری به مواضع ارتش آزاد سوریه در نزدیکی مرز ترکیه

در یک حمله انتحاری به مواضع ارتش آزاد سوریه در نزدیکی مرز چوبان بی ترکیه 7 تن زخمی شده است.

  • وزیر دفاع ترکیه با سرپرست وزارت دفاع آمریکا دیدار خواهد کرد

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه که به منظور شرکت در اجلاس وزاری دفاع کشورهای عضو ناتو به بلژیک سفر خواهد کرد، در حاشیه این اجلاس با پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا دیدار خواهد کرد.

 

کد خبرنگار: 30102