انتشار:  پنج‌شنبه 29 فروردین 1398  ::  18:11

سرویس ترکیه

رئیس پلیس ترکیه هشدار داد:

عاملان فراری بمب گذاری راه آهن آنکارا می توانند دست به حملات جدیدی بزنند

سرویس ترکیه - مرکز مبارزه با ترور ریاست پلیس ترکیه هشدار داده است که عاملان فراری عملیات تروریستی راه آهن آنکارا می توانند دست به انجام یک عملیات تروریستی دیگر در ترکیه بزنند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه Diken، در پی اعلام شعبه 4 دادگاه جزایی آنکارا مبنی بر فراری بودن 16 فرد متهم به دست داشتن در حمله تروریستی 10 اکتبر 2015 در راه آهن آنکارا که باعث کشته شدن بیش از 100 تن از شهروندان ترکیه شد، مرکز مبارزه با ترور ریاست پلیس ترکیه هشدار داده است که عاملان فراری این عملیات تروریستی می توانند دست به انجام یک عملیات تروریستی دیگر در ترکیه بزنند.

در بیانیه کتبی که از سوی مرکز مبارزه با ترور ریاست پلیس ترکیه منتشر شده است با اشاره به برخی از این عاملان فراری عملیات تروریستی راه آهن آنکارا عنوان شده است: بایران یلدیز یکی از عاملان تحت تعقیب این عملیات تروریستی در ماه مارس 2018 میلادی با ترک سوریه به عراق رفته و احتمال می رود در عراق در یکی از خانه های تیمی پنهانی داعش به سر می برد. اطلاعاتی به دست آمده است که از سوی جریان های پنهان داعش به وی جهت انجام عملیات تروریستی در ترکیه دستوراتی داده شده و احتمال آمدن این تروریست داعشی به ترکیه وجود دارد.

قاسم دره یکی دیگر از عاملان فراری این پرونده است که بر اساس اطلاعات به دست آمده ابتدا از سوی گروه تروریستی داعش چنان وانمود شده که در درگیری به قتل رسیده است. این درحالی است که وی زنده بوده و این کار برای راحت تر حرکت این تروریست و انتقال وی به ترکیه طراحی شده است.

یعقوب سلازی یکی دیگر از تروریست های تحت تعقیب پرونده حمله تروریستی به راه آهن آنکارا نیز بعد از حمله خونین در آنکارا از راه های غیرقانونی به سوریه رفته و بر اساس اطلاعات به دست آمده وی نیز یکی از تروریست های مورد نظر برای فرستادن به ترکیه و انجام عملیات تروریستی جدید در ترکیه است.

والِنتینا اسلوبوت جانجوک، تروریست قزاقستانی داعش و محمد زانا آلکان نیز که پیش از حمله تروریستی در آنکارا به ترکیه آمده بود و بعد از آن نیز به شکل غیرقانونی از کشور خارج شده بود بر اساس اطلاعات به دست آمده یکی از افراد مورد نظر داعش برای انجام عملیات انتحاری جدید در ترکیه به حساب می آید.

 

کد خبرنگار: 30102