انتشار:  یک‌شنبه 22 اردیبهشت 1398  ::  16:47

سرویس ايلام

مجری سد و نیروگاه سیمره اعلام کرد؛

پرداخت خسارت به ساکنان چم‌شیر با اعلام قیمت‌های کارشناسی جدید

سرویس ایلام - مجری سد و نیروگاه سیمره از پرداخت خسارت به ساکنان چم‌شیر خبر داد و گفت: تا چند روز آینده و به محض اعلام قیمت های کارشناسی جدید، پرداخت خسارت آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، ابوالقاسم اقبال منش ضمن اعلام این خبر توضیح داد: بر اساس نشست 22 فروردین ماه امسال با حضور استاندار ایلام، مقرر شد هیات کارشناسی متشکل از کارشناس سد سیمره، کارشناس منتخب مردم و کارشناس مرضی الطرفین به منظور به روز کردن قیمت ها تشکیل شود.

وی که با خبرنگار ایرنا سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: این کمیته در سریع ترین زمان تشکیل شده و قیمت های جدید اعلام شد، اما با اعتراض مردم مواجه شد و مردم روستا معتقد بودند تمامی موارد در نظر گرفته نشده است به همین دلیل در نشست هفته گذشته با محمد رزم رئیس کل دادگستری استان ایلام مقرر شد قیمت ها اصلاح شده و به مسئولان سد ابلاغ شود و تأخیر در پرداخت‌ها به خاطر این موضوع بوده است.

مجری سد و نیروگاه سیمره با بیان این که قیمت مستحدثات (ساختمان ها)، زمین ها و باغات این روستا سال 95 کارشناسی شده بود، یادآور شد: سال 95  قیمت کارشناسی برای پرداخت خسارت و تملک زمین های کشاورزی و باغات روستا تعیین شد اما مشکلاتی در زمینه پرداخت خسارت منازل و باغات و زمین ها مانند کمبود نقدینگی و همچنین قرار گرفتن در تراز پایین تر وجود داشت که اکنون برطرف شده است و تا چند روز آینده و به محض اعلام قیمت های کارشناسی جدید، پرداخت خسارت آغاز خواهد شد.

اقبال منش با بیان این که از مجموع 157 هکتار زمین کشاورزی این روستا تا کنون 52 هکتار معادل 33 درصد احراز مالکیت شده و پول آنها به مالکان پرداخت شده است، اظهار کرد: زمین های کشاورزی باقیمانده یا مالکیت آنها محرز نشده است و یا مالکان تمایلی به معامله و دریافت خسارت ندارند اما در هر صورت پول در حساب صندوق ثبت موجود است و افراد می توانند برای دریافت خسارت خود اقدام کنند.

وی افزود: همچنین از مجموع 875 هزار اصله درخت بیش از 750 هزار معادل 86 درصد پول باغات روستای چم شیر به طور مستقیم به مردم پرداخت شده است.

او گفت: برای 18 باغ باقیمانده و منازل مردم بر حسب معیارهای مختلف قیمت گذاری جدید انجام می شود و مردم می توانند برای دریافت خسارت خود اقدام کنند.

مجری سد و نیروگاه سیمره از پرداخت مطالبات مردم روستاهای چم روته، دار بلوط، چم جنگل و ظهیری در مرحله خبر داد.