انتشار:  دوشنبه 23 اردیبهشت 1398  ::  10:31

سرویس ترکیه

اعلام آمادگی بشار اسد برای مذاکره با اردوغان

سرویس ترکیه – بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دیدار 8 می 2019 میلادی با روزنامه نگاران و نویسندگان عنوان کرد: اگر در راستای منافع سوریه باشد و حاکمیت سوریه را تحت تاثیر قرار ندهد با اردوغان نیز می توانیم دیدار کنیم.

به گزارش کردپرس، مهمت یاووز روزنامه نگار روزنامه آیدینلیک ترکیه، در یادداشت خود با اشاره به دیدار 8 می 2019 میلادی بشار اسد، رئیس جمهور سوریه با روزنامه نگاران که در نهاد ریاست جمهوری سوریه به صورت ویژه و بدون پوشش خبری برگزار شد، نوشت: در این جلسه تمامی تحولات محلی، منطقه ای و جهانی از بشار اسد پرسیده شد. اسد به تمامی این سوالات با جزئیات تمام پاسخ داد. ما نیز سوالاتی را که مربوط به ترکیه می شد به وسیله دوستان خود از بشار اسد پرسیده ایم که اسد در پاسخ به این سوالات عنوان کرده است: ترکیه یک کشور بسیار مهم است و ما آماده همکاری با ترکیه هستیم. اگر مطابق منافع سوریه باشد و حاکمیت سوریه را تحت تاثیر قرار ندهد با اردوغان نیز می توانیم دیدار کنیم. با طرف های ترکی تنها با واسطه گری ایران و روسیه دیدار می کنیم. نظامیان ترک و سوری نیز در بسیاری از مناطق رو در رو شده و دیدار کرده اند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: مهمترین دیدار میان نظامیان ترکیه و سوریه در منطقه مرزی "کسب" (مرز یایلاغی ختای – مرز کسب لاذقیه)، صورت گرفته است. همچنین هیئت سوری با هاکان فیدان رئیس تشکیلات اطلاعات ملی ترکیه (میت) در تهران دیدار کرد. نظامیان ترک در خصوص تحولاتی که در کشورمان رخ می دهد نسبت به سیاستمداران ترک اطلاعات بیشتری داشته و درک بالاتری دارند. در حکومت اردوغان در خصوص مسئله سوریه اختلاف نظرات بسیار جدی وجود دارد.

 

کد خبرنگار: 30102