انتشار:  پنج‌شنبه 26 اردیبهشت 1398  ::  14:29

سرویس ترکیه

رئیس مرکز تحقیقات MAK ترکیه:

آراء کردهای محافظه کار نقشی کلیدی در انتخابات 23 ژوئن استانبول دارد

سرویس ترکیه - مهمت علی کولات، رئیس شرکت تحقیقات MAK ترکیه در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 23 ژوئن 2019 شهرداری استانبول عنوان کرد: آراء کردهای محافظه کار نقشی کلیدی در انتخابات 23 ژوئن استانبول دارد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، مهمت علی کولات، رئیس شرکت تحقیقات MAK ترکیه در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 23 ژوئن 2019 شهرداری استانبول عنوان کرد: در آخرین گزارشی که به ریاست جمهوری ترکیه و حزب عدالت و توسعه (AKP) نیز ارائه داده ایم اعلام کرده ایم که عدم مشارکت در استانبول در انتخابات 31 مارس 17 درصد بوده است که این رقم نسبت به انتخابات گذشته 6 الی 7 درصد افزایش داشته است. از همین رو بر روی این مسئله تمرکز کرده و با استفاده از داده های سازمان آمار در پی پاسخگویی به این سوال برآمده ایم که این افرادی که در انتخابات مشارکت نداشته اند چه کسانی بوده اند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: در پی تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است که بخش عمده ای از محافظه کاران کرد که پیش از این از AKP حمایت می کردند در این دوره از انتخابات در پای صندوق های رای حضور پیدا نکرده اند. به همین دلیل است که مشارکت در انتخابات در مناطقی مانند عسن یورت، پندیک، کوچوک چکمچه، باغچیلار و سلطان بیلی که بیشترین کردهای محافظه کار در آن مناطق زندگی می کنند با کاهش مشارکت در انتخابات روبه رو شده اند. از همین رو تصور می کنیم که در تعیین سرنوشت انتخابات 23 ژوئن 2019 شهرداری استانبول این بخش از کردهای محافظه کار تاثیر گذار خواهد بود.

 

کد خبرنگار: 30102