انتشار:  یک‌شنبه 5 خرداد 1398  ::  01:00

سرویس کردستان

احمد توکلی در دانشگاه کردستان؛

ایران را باید از شر فساد رها کرد/ خرمشهرهای زیادی برای آزادسازی وجود دارد

سرویس کردستان- احمد توکلی، نماینده با سابقه مجلس و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنانی به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر در دانشگاه کردستان، بر اهمیت ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید کرد و گفت: امروز یکی از واجبات مهم این است که ایران را از شر فساد رها کنیم.

به گزارش کُرد پرس، توکلی در این مراسم با اشاره به اهمیت ویژه امر به معروف و نهی از منکر به معنی واقعی آن در جامعه گفت: این مفهوم و اساس این فریضه الهی به خوبی درک می شد، امروز شاهد بی عدالتی ها و مفسده هایی که با آن دست به گریبانیم نبودیم.

وی با اشاره به تجهیزات فوق العاده رژیم بعث در جنگ تحمیلی، افزود:  برخی دست های داخلی هم به کمک صدام آمده بودند و همانگونه که دیده شد با فرار بنی صدر یک سال طول کشید تا خرمشهر از دست دشمنان آزاد شود.

وی افزود: آزادی خرمشهر سه نتیجه و دستاورد مهم داشت،  اولین دستاورد که همان بازپسگیری خرمشهر بود، دومین آن برگشتن ورق جنگ به نفع ایران و سومین نتیجه هم تقویت روحیه رزمندگان و تغییر ماهیت آن بود چون خفت صدام را نشان داد.

امروز هم خرمشهرهایی برای آزادسازی وجود دارد

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشبیه نهادها یا مدیریت هایی که در آنها فساد و بی عدالتی وجود دارد به «خرمشهرهای تصرف شده» گفت: امروز هم خرمشهرهایی برای آزادسازی  داریم . این خرمشهرها  را کسانی تصرف کردند که امروز بر عدالتی دامن می زنند و طرح ها و سیاست های الگویی را با بدجنسی برنامه ریزی می کنند که فسادهای فراگیر را در کشور به وجود آورده است و لذا باید ایران را از شر این فسادها رها کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، به وجود 403 میلیون سپرده بانکی در کشور اشاره کرد و افزود: چهار دهم درصد از این حساب ها مالکیت 52 درصد مجموع سپرده ها را دارند و 48 درصد بقیه در اختیار 99.6 درصد است که این قطعا اسلامی نیست و در ردیف خرمشهرهایی است که باید آزاد شود.

توکلی این وضعیت را در زمینه اشخاص حقوقی بدتر اعلام کرد و افزود:  در این بخش 3 درصد افراد حقوقی مالک 96.4 درصد از این سپرده ها هستند و 97 درصد بقیه مالک حدود 4 درصد باقی سپرده های حقوقی تشخیص داده شده اند و این به معنای فاجعه، فقر و شرمندگی است.

وی تاکید کرد: زمانی که برادر رئیس جمهور و یا معاون اول کشور به دلیل فساد مالی محاکمه و محکوم می شود احساس سربلندی می کنیم اما خجالت دارد که این افراد کج دست باشند.

مجرمان یقه سفید  خائن هستند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجرمان یقه سفید را خائن معرفی کرد و اظهار داشت: قربانیان این عده، زنان و کودکان خیابانی، بیکاران و بیماران افسرده هستند که شکم صدها انسان را بدون خونریزی پاره کرده اند.

توکلی تاکید کرد: باید به دنبال خرمشهرهایی باشیم که در تصرف غریبه هاست و در این راه باید با جان و دل مبارزه کنیم چراکه کودتای نظامی و مخملی توان براندازی جمهوری اسلامی را ندارد اما فساد قادر است جمهوری اسلامی را ساقط کند.

وی افزود: باید همه ما بخاطر اسلام و ایران با فساد مقابله کنیم و مهمترین خرمشهر پیش روی ما برچیدن همین فسادهاست.

وی به فعالیت انجمن مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت هم اشاره کرد و افزود: این انجمن عملکرد خوبی در معرفی اشرار اقتصادی داشته است و همه می توانند به این انجمن برای شناسایی، شناساندن و ساقط کردن مفسدان کمک کنند.