انتشار:  پنج‌شنبه 16 خرداد 1398  ::  15:00

سرویس آذربايجان غربي

لغو امتیاز یک مدرسه در مهاباد به دلیل انتشار یک فیلم؟

سرویس آذربایجان غربی- عضو شورای نظارت بر مدارس غیردولتی استان آذربایجان غربی از خبر لغو امتیاز یکی از مدرسه های غیر انتفاعی مهاباد که فیلم جشن روز معلم آن منتشر و جنجالی شده بود، خبر داده است اما پیگیری کرد پرس نشان می دهد هنوز چنین ابلاغی از سوی نهاد مربوطه صادر نشده است. 

به گزارش کردپرس، سید هادی بهادری در گفت و گو با فارس اظهار داشت: هفته گذشته در جلسه‌ای که بدین منظور تشکیل شده بود، تصمیم بر آن شد تا این مدرسه غیرانتفاعی در مهاباد، سلب امتیاز و تعطیل شود.

با پیگیری های خبرنگار کردپرس مشخص شد که تا این لحظه ابلاغیه ایی از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان به مهاباد ارسال نشده است و شاید پس از تعطیلات عید خبر به صورت رسمی اعلام شود.

چندی پیش فیلمی از برگزاری مراسم جشن روز معلم در یکی از مدارس غیر انتفاعی مهاباد منتشر شد. این فیلم که گفته می شود مربوط به روز 11 اردیبهشت ماه است توسط برخی از کانال های تلگرامی در شب 21 رمضان باز نشر شد و به تشویش اذهان عمومی پرداخت.

در همین خصوص دادستان مهاباد تصریح کرد: کسانی که در فضای مجازی اقدام به نشر فیلمی از جشن دانش آموزان یکی از مدارس غیردولتی این شهرستان کرده اند، تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

در آن زمان امام جمعه شهرستان مهاباد هم به خبرنگار کردپرس گفت: فیلم منتشر شده از مدرسه ایی در مهاباد، متعلق به زمان شهادت امام علی(ع)، نبوده است. پرونده این مسئله کاملا مختومه شده بود و مشخص است که اقدام به بازنشر آن با نیت قبلی بوده و در خانه بهتان قرار می گیرد، چرا که این فیلم متعلق به روز شهادت نیست.

ماموستا امامی اظهار داشت: افراد منتشر کننده فیلم، حیثیت یک شهر را هدف گرفته‌اند و با هدف تشویش اذهان عمومی و برهم ریختن آرامش منطقه اقدام به نشر این ویدیو کرده اند، باید در مقابل قانون پاسخگو باشند چرا که کار آنها از لحاظ شرعی کاری کاملا غیر اخلاقی است.

به گفته امام جمعه مهاباد؛ منتشر کنندگان این فیلم دغدغه اسلامی ندارند. ما در جامعه مشکلات زیادی داریم که متاسفانه رسانه‌ها به آن نمی‌پردازند و مسئله‌ای مانند مورد مذکور تا این حد خبرساز می‌شود.

به گزارش کردپرس، روز 21 ماه رمضان امسال فیلمی کوتاه از مراسم جشن روز معلم در یکی از مدارس غیر انتفاعی مهاباد منتشر و خبر ساز شد. پس از انتشار این کلیپ مدیر و معاونان این مدرسه لغو گزینش شدند و عنوان شد بعد از اتمام امتحانات دانش آموزان در خصوص امتیاز مدرسه نیز تصمیم گیری خواهد شد.