انتشار:  یک‌شنبه 19 خرداد 1398  ::  14:52

سرویس ايلام

شهریور 98 رقم می‌خورد؛

برگزاری جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران در ایلام

سرویس ایلام - معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از برگزاری بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران به میزبانی استان ایلام در شهریورماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، عبدالحسین رحمتی افزود در این باره توضیح داد: جشنواره ملی جوانان در 10 رشته هنرهای تجسمی شامل نقاشی، طراحی، حجم، مجسمه‌سازی، تصویرسازی، نگارگری، ارتباط تصویری، عکاسی، کاریکاتور و خوشنویسی برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره با شرکت حدود ٢٠٠ هنرمند از استان‌های مختلف به‌صورت رقابتی در شهریور 98 برگزار خواهد شد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با بیان این که فلسفه وجودی جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، شناسایی و معرفی استعدادهای جوان است، گفت: حضور اساتید باسابقه دانشگاه و هنرمندان سرشناس کشور از نکات مهم این جشنواره است که فرصت مناسبی در راستای تبادل تجربه و انتقال دانش به هنرمندان جوان خواهد بود.

رحمتی با تأکید بر فراهم کردن زمینه‌های لازم برای اطلاع‌رسانی مناسب و آشنایی مردم با این جشنواره، اظهار کرد: در حال حاضر تمهیدات لازم برای برگزاری این جشنواره در استان در مراحل مقدماتی قرار دارد و امید است که بتوانیم میزبانی شایسته برای این جشنواره در استان ایلام باشیم.

به گزارش کردپرس، طی حکمی از سوی هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عمران خودآموز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و همچنین استاد علی‌اشرف صندوق آبادی، خوشنویس برجسته ایلامی، به‌عنوان عضو شورای سیاست‌گذاری بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران منصوب شدند.