انتشار:  دوشنبه 20 خرداد 1398  ::  22:15

سرویس اقلیم کردستان

نیوزلند نظامیان خود را از عراق خارج می کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر نیوزلند اعلام کرد که این کشور طی 12 ماه آتی، نظامیان خود را از خاک عراق خارج می کند.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی کردی زبان ان. آر. تی، جاسیندا آردرن طی نشستی خبری اعلام کرد که نیوزلند طی 12 ماه آینده نیروهای نظامی خود را که در چارچوب مبارزه با داعش در عراق مستقر شده اند، از این کشور خارج می کند و به التزام خود برای کمک به عراق را پایان می دهد.

نخست وزیر نیوزلند گفت که شمار نظامیان این کشور در عراق، ابتدا به 75 سرباز کاهش داده شده و سپس در مرحله دوم این تعداد به 45 سرباز رسیده و در ماه ژوئن سال 2020 میلادی تمام نظامیان نیوزلندی از عراق خارج می شوند.

وی اشاره کرد که شمار نیروهای این کشور در افغانستان نیز که در چارچوب نیروهای ناتو به آموزش نظامیان افغان مشغول هستند تا ماه دسامبر 2020 به 11 نظامی کاهش داده می شود.

نیوزلند در آغاز جنگ داعش 95 هزار نظامی خود را برای کمک در جنگ داعش به عراق اعزام کرده و در سال 2015 اعلام کرد که نظامیان این کشور 44 هزار نیروی عراق را با همکاری نیروهای ایتالیایی تحت آموزش نظامی قرار داده اند.

این کشور سال گذشته میلادی مأموریت نظامیان خود در عراق را شامل آموزش های به کارگیری سلاح و پشتیبانی تیم های پزشکی تا ماه جولای 2019 تمدید کرد.