انتشار:  دوشنبه 27 خرداد 1398  ::  13:10

سرویس اقلیم کردستان

نماینده جنبش تغییر در پارلمان کردستان:

نیروهای سرخود، امنیت اقلیم کردستان را تهدید می کنند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نماینده جنبش تغییر (گوران) در پارلمان کردستان، هشدار داد که به دلیل وجود چندین باند و گروه های مسلح وابسته به شخصیت های سیاسی و حزبی، شیرازه امنیتی اقلیم کردستان از هم پاشیده است.

به گزارش کردپرس، به نقل از سایت خبری شارپرس، شاخوان رئوف بگ با هشدار در مورد وضعیت کنونی اقلیم کردستان گفت که به دلیل وجود باند و گروه های مسلح مختلف در اقلیم کردستان که به اشخاص و جریان های خاصی وابسته بوده و به نحوی از انحا از مردم و شهروندان باج می گیرند، شرایطی غیر عادی بر اقلیم حاکم شده است.

نماینده گوران در پارلمان کردستان، همچنین گفت که به دلیل وجود این گروه ها شرایط سیاسی و امنیتی اقلیم رو به وخامت بوده و شیرازه امنیتی از هم پاشیده است.

همچنین هشدار داد که اگر دولت اقلیم کردستان، بلافاصله به این شرایط رسیدگی نکرده و برای اصلاح امور وارد عمل نشود، وضعیت بسیار وخیم تر می شود و وزارت کشور وظیفه دارد که اقدامات لازم در این مورد را انجام دهد.

شاخوان رئوف گفت که چندین شرکت امنیتی وابسته به اشخاص متنفذ و مسئولین و در راستای  تامین امنیت و اهداف آنان تأسیس‌ شده و نگرانی و ترس مسئولین از موقعیت و امنیت خود موجب شده که به تشکیل نیروی ویژه خود روی بیاورند و لازم است که این مسئولین به وضعیت موجود پایان دهند و به صورت مدنی و دمکراتیک عمل کنند.

نماینده گوران خاطر نشان ساخت، برخی از این شرکت ها و باندهای مذکور با استفاده از شرایط موجود، به صورت مافیا عمل کرده و با حمله به صاحبان سرمایه از آنان باج می گیرند.