انتشار:  پنج‌شنبه 30 خرداد 1398  ::  10:08

سرویس ترکیه

وزیر کشور ترکیه:

در عرض 6 ماه تمام تابلوهای عربی را در سطح کشور تغییر خواهیم داد

سرویس ترکیه - سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به تابلوهای نصب شده به غیر از زبان ترکی در ترکیه عنوان کرد: در عرض 6 ماه تمام تابلوهای عربی را در سطح ترکیه تغییر خواهیم داد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به تابلوهای نصب شده به غیر از زبان ترکی در ترکیه عنوان کرد: همه مجبور به رعایت قوانین ما هستند. هر کس رعایت نکند هر آنچه که لازم باشد را انجام خواهیم داد. برای اولین بار اعلام می کنم. در عرض 6 ماه تمام تابلوهایی که به زبان عربی هستند را در سطح کشور ترکیه تغییر خواهیم داد. در کیلیس این کار را انجام داده ایم. یک استانداری در این خصوص وجود دارد. تماماً باید ترکی باشد. کسی هم اگر بخواهد می تواند یک عبارت عربی کوچک زیر تابلوی ترکی بنویسد. این کار استانداردهایی دارد و تمام تابلوهایی که از این استاندارد خارج هستند را تغییر خواهیم داد. قانون و نظم هر چه هست همه باید به آن احترام بگذارند.

وی در ادامه اظهارات خود با انتقاد از نزدیکی اکرم امام اوغلو، نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در انتخابات شهرداری استانبول به صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق دربند حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) گفت: در خصوص اکرم امام اوغلو سه ضلع صلاح الدین دمیرتاش – قندیل – HDP از یک زبان مشترک استفاده می کنند. زمانی که کار مقدسی مانند سیاست را ابزار گروه های تروریستی می کنید دیگر چه حرفی برای گفتن باقی می ماند؟ چگونه انتظار دارید که ما در برابر این اقدامات نرم سخن بگوییم؟ به آنان بگوییم "لطفاً سیاست را ابزار گروه های تروریستی نکنید؟"

 

کد خبرنگار: 30102