انتشار:  چهارشنبه 26 تیر 1398  ::  20:27

سرویس ترکیه

معاون نخست وزیر روسیه:

روسیه برای فروش هواپیمای جنگنده به ترکیه آمادگی دارد

سرویس ترکیه - یوری بوریسوف، معاون نخست وزیر روسیه و مسئول صنایع دفاعی این کشور در اظهاراتی عنوان کرد: ما در خصوص فروش جنگنده های روسی به ترکیه آماده انجام مذاکرات و امضای توافقنامه هستیم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، در پی تنش های به وجود آمده میان ترکیه – آمریکا بر سر خرید سامانه دفاع موشکی S-400 روسی و طرح موضوعاتی پیرامون عدم تحویل جنگنده های F-35 به ترکیه؛ یوری بوریسوف، معاون نخست وزیر روسیه و مسئول صنایع دفاعی این کشور در اظهاراتی عنوان کرد: برای دیدار با طرف های ترک به منظور فروش سیستم های دفاعی جدید و یا هواپیماهای جنگنده تمامی شرایط مهیا است. در خصوص این که چنین مذاکراتی را می توانیم با آنکارا تا مرحله اجرا پیش ببریم از این به بعد مثال محکمی در دست خواهیم داشت. ما در خصوص فروش جنگنده های روسی به ترکیه آماده انجام مذاکرات و امضای توافقنامه هستیم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به تداوم انتقال سامانه دفاع موشکی S-400 از روسیه به آنکارا نیز گفت: انتقال تجهیزات و لوازم جانبی این سامانه به ترکیه ادامه دارد و 13مین و 14مین هواپیمای حامل این سامانه نیز در پایگاه نظامی مرتد (آکینجی سابق) به زمین نشسته اند.

 

کد خبرنگار: 30102