انتشار:  چهارشنبه 23 مرداد 1398  ::  12:53

سرویس کردستان

احساس امنیت در غرب کشور، زمینه ورود سرمایه گذار را فراهم می کند

سرویس کردستان- معاون رئیس قوه قضائیه با تاکید بر نقش حضور بخش خصوصی در ایجاد امنیت گفت: اگر احساس امنیت در غرب کشور حاصل شود ما مسئولان باید زمینه را فراهم کنیم که سرمایه گذار بتواند در منطقه حضور یابد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، ذبیح الله خداییان ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان قروه با بیان اینکه خداوند نعمت های بیشماری به انسان داده است که امنیت و سلامت 2 نعمت مهم الهی هستند، اظهار داشت : امنیت زمینه ساز زیر ساخت و توسعه هر جامعه ای است و در قرآن کریم نیز آیات بسیاری به اهمیت این نعمت پرداخته است.

وی ادامه داد: امنیت موجب عمران و آبادانی خواهد بود و این از نظر خداوند در قرآن کریم نیز در اولویت قرار دارد چرا که در پرتو امنیت، آبادانی ایجاد خواهد شد.

خدائیان افزود: امنیت همه جانبه زمینه رشد جامعه را ایجاد و اگر چنین امنیتی در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی وجود داشته باشد منطقه نیز رشد خواهد کرد.

وی نبود امنیت را مانع ورود سرمایه گذاران دانست و خاطرنشان کرد: اگر بازار تهمت و افترا رونق داشته باشد و حیثیت مردم در امان نباشد، انسان نیز از نظر فرهنگی آرامش نخواهد داشت.

معاون رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: امروز دشمنان به دنبال دامن زدن به ناامنی ها هستند و وظیفه ما به عنوان مسئول، حفظ امنیت است چرا که این امنیت را شهدا با خون خود به ما ارزانی داشته اند.

وی تاکید کرد: ما نباید اجازه دهیم دشمنان با دامن زدن به اختلافات حزبی و قومی منطقه را ناامن کنند چرا که همه ما از هر قومی متعلق به ایران اسلامی هستيم و ایران نیز متعلق به همه ما است.

خداییان با تاکید بر اینکه مسئولان باید روی مسائل مرتبط با اقوام و مرزها برنامه ریزی داشته باشند، افزود:  مهمتر از امنیت، احساس امنیت است و اگر این دو در کشوری وجود نداشته باشند رشد منطقه و کشور نیز شکل نخواهد گرفت.

وی با اشاره به نقش حضور بخش خصوصی در ایجاد امنیت افزود: اگر این احساس در غرب کشور حاصل شود ما مسئولان باید زمینه را فراهم کنیم که سرمایه گذار بتواند در منطقه حضور یابد.