انتشار:  یک‌شنبه 27 مرداد 1398  ::  10:54

سرویس عراق

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق:

بغداد برای دفاع از حریم هوایی عراق، از ایران کمک بگیرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از اعضای کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق خواستار دریافت کمک از ایران برای حفاظت از حریم هوایی کشورش شد.

به گزارش کردپرس، کریم علیوی، عضو کمیسیون امنیت و دفاع در مجلس نمایندگان عراق شامگاه شنبه در گفت و گو با پایگاه خبری بغداد الیوم ضمن درخواست از دولت فدرال برای دریافت کمک از ایران جهت حفاظت از حریم هوایی این کشور، تاکید کرد که حریم هوایی دو کشور تقریبا یکسان است و دشمن آنها را به طور همزمان هدف قرار می دهد.

علیوی در این باره اظهار داشت: حریم هوایی عراق پس از آن که از سوی هواپیماهای خارجی ناشناس و همچنین هواپیماهای رژیم صهیونیستی به اذعان خود این رژیم مورد تجاوز قرار گرفته، تبدیل به خطر بزرگی برای کشور و شهروندان آن شده است.

این نماینده پارلمان عراق از ائتلاف فتح به رهبری هادی عامری، دبیرکل سازمان بدر همچنین تصریح کرد: به دلیل تسلط ایالات متحده بر این زمینه، عراق از امکان واردات سامانه های پدافند هوایی از دیگر کشورهای جهان برای دفاع از حریم هوایی خود برخوردار نیست.

علیوی در ادامه ضمن درخواست از دولت عادل عبدالمهدی، نخست وزیر کنونی عراق برای تقویت سامانه پدافند هوایی این کشور از طریق امضای قرارداد با ایران، در این باره افزود: حریم هوایی عراق و ایران تقریبا یکسان است و دشمن نیز به صورت همزمان دو کشور را هدف قرار می دهد.

این عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در پایان نیز خاطر نشان ساخت: ایران قوی ترین کشور از نظر پدافند هوایی و سامانه های آن می باشد و بهترین مدرک دال بر این مسئله نیز سرنگونی پهپاد پیشرفته آمریکایی است.